NUROL TEKNOLOJİ, Alman İleri Teknik Seramik Üreticisi INDUSTRIE KERAMIK HOCHRHEIN (IKH) Şirketini Satın Aldı

01.10.2023
A+
A-
NUROL TEKNOLOJİ, Alman İleri Teknik Seramik Üreticisi INDUSTRIE KERAMIK HOCHRHEIN (IKH) Şirketini Satın Aldı

Ankara merkezli savunma sanayii firması NUROL TEKNOLOJİ, dünyanın önde gelen ileri teknik balistik seramik üreticilerinden biri olan ve Türkiye ile NATO ülkelerinin en büyük zırh tedarikçilerinden biri olan Alman seramik hammadde üreticisi INDUSTRIE KERAMIK HOCHRHEIN (IKH) firmasının çoğunluk hissesini satın aldı.

1995 yılından bu yana faaliyet gösteren IKH, inovatif ileri teknik seramik tozları geliştirerek üretiyor. Şirketin özel ürünler geliştirmesi ve seramik teknolojilerindeki uzmanlığı, endüstride önde gelen bir konuma sahip olmasını sağlıyor. Aynı zamanda IKH, iki modern üretim tesisiyle ileri teknik seramik endüstrisinin önde gelen oyuncularından biri olarak kabul ediliyor.

NUROL TEKNOLOJİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Selim BAYBAŞ, şirketin çoğunluk hissesini satın almalarının büyük bir öneme sahip olduğunu ve Türk iş dünyası için de bir ilk olduğunu belirtti. Ayrıca, Nurol Teknoloji’nin Alman firmasını satın alarak, sadece balistik seramikler alanında değil, elektronik ve diğer teknoloji kritik sektörlerde de dünya lideri olmayı hedeflediğini söyledi.

IKH şirketinin kurucusu Marco REINGER ise stratejik ortaklık hakkında, “Nurol Teknoloji’nin vizyonu ile büyüme potansiyelimizi daha da artıracağımıza inanıyoruz. Seramik endüstrisindeki deneyimimizle birleşerek, yeni ve inovatif projelere odaklanacağız” dedi.

Bu iş birliği, Nurol Teknoloji’nin hafif ve yüksek koruma seviyelerine sahip platform zırhları üretmek için kullandığı ileri teknik seramikler olarak Bor Karbür (B4C), Silisyum Karbür (SiC) ve Alümina (Al2O3) gibi malzemelerin gelişimi ve Ar-Ge çalışmalarının hızlanması anlamına da geliyor. Bu da ileri teknik seramik endüstrisinin geleceğine yönelik büyük bir vizyonun açığa çıkmasını sağlıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.