Prof. Dr. Haluk Görgün, YKS Yerleştirme Sonuçlarında Siber Güvenlik MYO Tercihlerine Dikkat Çekti

22.08.2023
A+
A-
Prof. Dr. Haluk Görgün, YKS Yerleştirme Sonuçlarında Siber Güvenlik MYO Tercihlerine Dikkat Çekti

Savunma Sanayii Başkanı ve Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Haluk Görgün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarını değerlendirdi ve gençlere seslendi. Prof. Dr. Görgün, başarılı gençlerin hayallerine giden uzun maratonun sonunda onları bekleyeceklerini söyledi. Mühendislik ve teknik bölümlere yerleşen öğrenciler başta olmak üzere tüm gençleri tebrik etti.

Prof. Dr. Haluk Görgün-Savunma Sanayii Başkanı ve Yükseköğretim Kurulu Üyesi

Prof. Dr. Görgün, konuşmasına devam ederek, siber güvenlik meslek yüksekokullarında yer alan “Siber Güvenlik Analistliği ve Operatörlüğü” bölümünün geleceğine inandıklarını ve gençlerin yoğun bir şekilde bu alanları tercih etmelerinin kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekledi. Siber güvenliğin ne kadar kritik bir konu olduğunu kavrayan ve bu alanda kariyer yapacak gençleri gönülden tebrik etti. Ayrıca, Siber Kale’nin güçlü bir geleceği olduğuna olan inancını dile getirdi.

Bu bağlamda, Savunma Sanayii Başkanlığı “Siber Muhafızlar Aranıyor!” başlığıyla bir iş ilanı yayınladı. İlan, tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere 4 bilişim personeli alınacağını duyurdu. Siber güvenliğin daha da güçleneceğini belirten başkanlık, değerli adayların ilanda belirtilen kriterlere uygun şekilde başvurularını beklediklerini ifade etti.

Detaylı Bilgi İçin: ssb.gov.tr

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.