Rusya, Army 2023 Savunma Fuarında 600 Milyon Dolarlık İhracat Yaptı

21.08.2023
A+
A-
Rusya, Army 2023 Savunma Fuarında 600 Milyon Dolarlık İhracat Yaptı

Rusya, Ukrayna Savaşı’nı devam ettirirken, savunma ihracatlarına da devam ediyor.

Rus devlet savunma şirketi Rosoboronexport, Moskova’da düzenlenen Army 2023 savunma fuarında birçok yabancı ülke ile toplamda 600 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Bu sözleşmeler sayesinde Rusya, savunma sanayiindeki gücünü ve ihracat potansiyelini bir kez daha kanıtlamış oldu.

orq38vg75h3pt5mgugj1helij00w2ada

Rosoboronexport CEO’su Alexander Mikheev, Army 2023 fuarı ile ilgili yaptığı açıklamada, Kalaşnikof saldırı tüfekleri, zırhlı araçlar, güdümlü füzeler gibi birçok savunma ürünü için imzalanan sözleşmelere değindi. Ayrıca, yabancı müşterilerle ortak üretim ve iş birliği yapılan ülkelerin zırhlı araçlarına farklı kalibrelerde Rus yapımı silah sistemlerinin montajının da planlandığını belirtti.

İmzalanan ihracat sözleşmelerinin yanı sıra Mikheev, fuar süresince 30’dan fazla ülkeden askeri ve sivil heyetlerle bir araya gelerek askeri-teknik iş birliğinin geliştirilmesi için görüşmelerde bulunduklarını ifade etti.

w7edu8hjfn6ow9sjmaevrvmcfl1auo27

Army 2023 fuarında Rosoboronexport, geliştirdiği birçok ürününü sergilerken dikkatleri üzerine çekti. Özellikle harp koşullarında kullanılabilecek olan zırhlı araçları optik ve termal görüntüleme ekipmanlarından gizleyen Cape kamuflajını ilk kez sergiledi. Bu sayede, Rusya’nın savunma alanındaki yenilikçi ve etkileyici ürünlerine bir kez daha şahit olma fırsatı bulduk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.