Sahil Güvenlik Astsubay Maaşları Ne Kadar?

16.06.2019
A+
A-
Sahil Güvenlik Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Sahil Güvenlik Komutanlığı, astsubay rütbeli askerleri de bünyesinde görevlendirmektedir ve bu göreve talip olanlar öncelikle Sahil Güvenlik astsubay maaşları ne kadar sorusunu sormaktadır. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda astsubay olmak isteyenlerin 4 bin TL ile 5 bin TL maaş alacaklarını bilmelidir. Maaş, astsubayın kıdemine, yaptığı göreve, sınıfına, evli ya da bekar, ve evli olup çocuklu olup olmadığına göre değişmektedir. Kıdemin artması ile maaşlarda da yükselme olacağı göz önünde tutulmalıdır. Ayrıca Sahil Güvenlik astsubaylarının her yıl memur maaşları oranında zam aldığı da bilinen bir gerçektir.

Sahil Güvenlik Astsubaylığı İçin Ne Zaman Başvuru Yapılmalı?

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda astsubay olabilmek için komutanlık tarafından astsubay alımlarının yapıldığı sırada başvuru yapılmalıdır. Öncelikle ön başvurular alınmaktadır ve ön başvurunun ardından uygun olan astsubay adayları değerlendirme aşamasına çağrılmaktadır. Adayların bu aşamada fiziksel olarak astsubaylığa uygun olup olmadıklarına bakılmaktadır. Adayların sunduğu belgeler incelenmekte, ardından spor testleri ve mülakat aşamaları gelmektedir. Bu başarıyla tamamlayan kişiler için detaylı bir güvenlik soruşturması yapılmakta, ayrıca sağlık raporu istenmektedir. Her astsubay adayı başvuru yaptığı branşa göre yeniden bir eğitime tabi tutulabilmektedir. Sahil Güvenlik astsubay maaşları ne kadar sorusu sorulmadan önce adaylardan beklentilerin ne olduğu bilinmelidir.

Sahil Güvenlik Astsubayı Olma Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda astsubay olabilmek için bazı şartlar gereklidir. Bu şartlar, diğer komutanlıklarda aranan şartlarla benzerlik taşımaktadır. Sahil Güvenlik astsubayı olabilmek için başvuracak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şarttır. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda istihdam edilecek kişilerin üniversitelerin ve meslek yüksek okullarının belirli bölümlerinden mezun olmaları gereklidir. Bazı branşlar içinse KPSS şartı vardır. Belirli bir yaşın üzerinde olanların astsubaylık için müracaat etmeleri söz konusu değildir. Belirtilen yaş sınırı, yayımlanan kılavuzlarda net bir şekilde ifade edilmektedir.

Bunun yanı sıra adayların devlet memuru olmasının önünde herhangi bir engel bulunmaması, daha önce devlet memurluğu kadrolarından atılmaması da aranan şartların arasında gelmektedir. Devlete karşı işlenen suçlara karışmamış olması, terör örgütleri ile bağlantısının olmaması da astsubay olmak isteyenlerde bulunması gereken başka özelliklerdir. Yüz kızartıcı suçlara karışılmaması, hırsızlık olaylarında adının geçmemesi, ihaleye fesat karıştırmaması, dolandırıcılık ve rüşvet gibi olaylarla anılmaması da önemli şartların arasındadır. Bu şartları taşıyanlar, Sahil Güvenlik astsubay maaşları ne kadar sorusunun cevabını araştırabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Thend dedi ki:

  Memur maaşı gibi

 2. tiger dedi ki:

  Güzel maaş Sahil Güvenlik Astsubay olmak istemiştim.

 3. bulents dedi ki:

  Çok asil bir meslek.Ayrıca maaşlarıda fena değilmiş.

 4. ahlatli dedi ki:

  bence o fiyat at

 5. denizciyiz dedi ki:

  Memur maaşı gibi ama emin olun memurluktan çok zor bir meslek. Meslek zorluğuna göre oldukça düşük rakamlar bunlar.

 6. Göksenin Akıncı dedi ki:

  Temiz maaş. Bembeyaz üniformaları gerçektende çok iyi bir meslek.

 7. ender aslan dedi ki:

  bahriyeli olmanın ayrıcalığı var zaten he açıdan güzel bir meslek maaş değil sadece

 8. Ufuk dedi ki:

  Vatani görevini denizlerimizi koruyarak geçirmek isteyen her gencimiz bahriyeli olmak için can atıyor. Mesleğin karizmatikliğine göre ters orantılı.

 9. Furkan Dikyol dedi ki:

  Sahil Güvenlik Komutanlığı, astsubay rütbeli askerler 4 5 bin tl maaş alıyormuş bence çok az.

 10. Gürkan Bozok dedi ki:

  Sizler sayesinde biz güvende oluyoruz.Çok Asil bir meslek <3 maaşlar da fena değilmiş 🙂

 11. İlker durmus dedi ki:

  Guzel bir firsat bunun hayalini kuranlar var etrafimda guzel makale sagolun

 12. Alper dedi ki:

  Sahil Güvenlik keyifli ve güzel bir meslek maaşı’da çok iyi, tavsiye edeceğim mesleklerden birisi.

 13. Mehmet Karasoy dedi ki:

  Sahil Güvenlik Astsubay Maaşları Ne Kadar hakkında yararlı bir makale olmuş cidden teşekkür ederim devamını bekliyorum

 14. Fatih Keskin dedi ki:

  Resme bakınca insanın gururu okşanıyor bembeyaz ip gibi sıra halinde dizilmişler biranda olsa kendimi orada hayal ediyorum düşüncesi bile güzel vatana hizmet edip hemde güzel maaşlar almak.

 15. İbrahim Kadıoğlu dedi ki:

  Sahil Güvenlik alımları cidden zorlayıcı, eşimin bir çok arkadaşı Sahil Güvenlik memuru, çok zorlayıcı mülakata tabii tutuluyorlar.