SDT 2025’te HUB’a Geçiyor – Savunma Sanayi

03.01.2024
A+
A-
SDT 2025’te HUB’a Geçiyor – Savunma Sanayi

SDT (Uzay ve Savunma Teknolojileri), Türk Hava Kuvvetleri’nin gerçek muharebe koşullarına benzer ortamlarda gerçekleştirdiği eğitimlerde kullanılan ACMI (Hava Muharebe Manevra Göstergeleri) podunu yerli ve milli imkanlarla üretmeyi başardı ve bu ürünün ilk ihracatını da Pakistan’a gerçekleştirdi.

Fotoğraf: F-16 savaş uçağı ile SDT tarafından üretilen ACMI podu

Firma, tesislerini Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne (HAB) taşımaya karar verdi ve yeni yerleşkesinin inşaat faaliyetlerine 18 Aralık 2023’te başladığını duyurdu. Bu taşınma ve yerleşke inşaatı, şirketin büyümesi ve gelişimi açısından önemli bir adım olarak görülüyor.

Fotoğraf: SDT’nin üretim tesisleri

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yerleşke, SDT’nin diğer havacılık firmalarıyla bir arada yer almasını sağlayacak ve özellikle havacılık alanında mevcut sistemlerini geliştirme, yeni sistemler üzerinde daha etkin çalışma fırsatı bulmasına imkan tanıyacak. Bu durum, sektördeki işbirliğini ve teknolojik gelişmeyi destekleyerek ülke savunma sanayiine olumlu katkılarda bulunacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.