Selçuk Bayraktar, USS Gerald R. Ford’da Dev Uçak Gemisi İncelemesi Gerçekleştirdi

28.08.2023
A+
A-
Selçuk Bayraktar, USS Gerald R. Ford’da Dev Uçak Gemisi İncelemesi Gerçekleştirdi

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, ABD donanmasına ait dünyanın en büyük uçak gemisi USS Gerald R. Ford’da teknik incelemelerde bulundu. Bu inceleme, Türk ve ABD Hava Kuvvetleri arasında gerçekleştirilen ortak tatbikat sırasında gerçekleşti.

Gelen bilgilere göre, ABD Büyükelçisi Jeffry Flake, TCG ANADOLU ile ortak tatbikatta bulunan ABD donanmasına ait USS Gerald R. Ford’da görev alan Türk komutanlar ve subaylar ile Selçuk Bayraktar’ı davet etti.

Selçuk Bayraktar, Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı ve Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) projelerinin teknik incelemelerini USS Gerald R. Ford’da gerçekleştirdi. Bu incelemelere Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Mehmet Savaş Eser, Hava Eğitim Komutanlığından Tuğgeneral Hüseyin Sabri Akyol ve teknik heyetler eşlik etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri heyeti ve Selçuk Bayraktar, C-2 nakliye uçağıyla Antalya Havalimanı’ndan havalanarak uçak gemisinde indi. Baykar Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Güney de bu heyete eşlik etti.

USS Gerald R. Ford uçak gemisi, Doğu Akdeniz’de Türk donanmasının amiral gemisi olan TCG ANADOLU ile ortak tatbikat gerçekleştiriyor. Bu tatbikat çerçevesinde Türk ve ABD Hava Kuvvetleri tarafından ortak eğitim uçuşları yapılmaktadır.

İnceleme gezisi sırasında Selçuk Bayraktar’a Tümamiral Erik J. Eslich eşlik etti ve ABD donanmasının envanterinde bulunan savaş uçaklarının iniş ve kalkışlarını incelemesini sağladı.

Baykar ekibi ile ABD’li komuta kademesi, gemilerin hava gücü kabiliyetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Selçuk Bayraktar, Tümamiral Eslich ve gemi Komutanı Amiral Rick Burgess ile gemide görevli ABD’li subaylara Bayraktar TB3 SİHA ile Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA’nın geliştirme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yukarıdaki haber, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın USS Gerald R. Ford’da gerçekleştirdiği teknik incelemelere odaklanıyor. Bu inceleme, Türk ve ABD Hava Kuvvetleri arasında gerçekleştirilen ortak tatbikat esnasında gerçekleşti. Bayraktar, gemide bulunan Türk komutanlar ve subaylar ile birlikte ABD Büyükelçisi tarafından davet edildi. Ayrıca, Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı ve Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) projelerinin teknik incelemeleri de bu gezide gerçekleştirildi.

Bu inceleme gezisi, Türk ve ABD Hava Kuvvetleri arasındaki ortak tatbikatın bir parçası olarak gerçekleşti. USS Gerald R. Ford uçak gemisi, Doğu Akdeniz’de Türk donanmasının amiral gemisi olan TCG ANADOLU ile birlikte tatbikata katıldı. Bu tatbikat çerçevesinde, Türk ve ABD Hava Kuvvetleri tarafından ortak eğitim uçuşları da gerçekleştirildi.

Selçuk Bayraktar, inceleme sırasında Tümamiral Erik J. Eslich’ten bilgi aldı ve ABD donanmasının envanterinde bulunan savaş uçaklarının iniş ve kalkışlarını inceledi. Ayrıca, Baykar ekibi ve ABD’li komuta kademesi arasında gemilerin hava gücü kabiliyetleri hakkında görüş alışverişi gerçekleştirildi.

Selçuk Bayraktar, Tümamiral Eslich ve gemi komutanı Amiral Rick Burgess ile bir araya gelerek Bayraktar TB3 SİHA ve Bayraktar KIZILELMA gibi projelerin devam eden geliştirme çalışmaları hakkında bilgi paylaştı. Bu projeler, Türkiye’nin insansız hava araçları alanındaki başarılarının bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.