Taziyeye Giden Kadın Korona Virüs Bulaştırdı

14.05.2020
A+
A-
Taziyeye Giden Kadın Korona Virüs Bulaştırdı

Olay Kayseri’nin Kocasinan ilçesinin Yemliha Mahallesi’nde yaşandı. Taziye ziyareti için taziye evine giden bir kadın, evdeki diğer kadınlara virüs bulaştırdı. Mahalle genelinde pozitif vakaların artması ile birlikte ise 30 ev karantina altına alındı.

Korona virüs testi pozitif çıkan Hatice A’nın Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde taziye evi ziyareti sırasında evdeki tüm kadınlara korona virüs bulaştırdığı öğrenildi. Testi pozitif çıkan tüm kadınların evleri mahalle genelinde karantina altına alındı. 30 evin riskli durumda olduğu öğrenildikten hemen sonra ise jandarma tüm vatandaşlara maske dağıtımı yaptı.

TAZİYEDEN DÖNÜNCE RAHATSIZLANDI

30 Nisan günü Hatice A, Yemliha Mahallesi’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Halil Bayram’ın evine taziye ziyaretinde bulunmuştu. Kısa bir süre sonra ise yüksek ateş ve şiddetli öksürük şikayetleri ile Kayseri Şehir Hastanesi’ne gitti. Korona virüs testi pozitif çıkan Hatice A, hemen tedavi altına alındı.

MAHALLEDE 30 EV KARANTİNADA

Hatice A’nın taziye ziyareti yaptığını söylemesi ile birlikte ise İl Sağlık Müdürlüğü hemen bir çalışma başlattı. Mahalleye giden tüm ekipler aynı gün taziye evinde olan tüm kadınlara test uyguladı. Bazılarının ise korona virüs testi sonucu pozitif çıktı. 4 bin 500 nüfuslu mahallede bunun üzerine korona virüs testi pozitif çıkan 30 ev karantina altına alındı. Jandarma ise önlemleri arttırarak tüm mahalleliye maske dağıtımı yaptı.

ÜFÜRÜKÇÜ DEĞİLMİŞ

Sosyal medya da ise üfürükçü olan kadının mahallede korona virüs bulaştırması iddialarının çıkması üzerine mahalleli bu olaya tepki gösterdi. Mahalle sakinleri böyle bir olayın yaşanmadığını üfürükçünün mahallede olmadığını söyleyerek haberi yalanladı. Diğer taraftan yetkililer de sosyal medya da çıkan haberlerin gerçeğin yansıtmadığını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.