TEI, ASPİLSAN ve İŞBİR Şirketlerine Yeni Yönetim Kurulları

14.09.2023
A+
A-
TEI, ASPİLSAN ve İŞBİR Şirketlerine Yeni Yönetim Kurulları

TUSAŞ Motor Sanayii (TEI) şirketinin yönetim kurulu başkanı olarak Prof. Dr. Fahrettin Öztürk seçildi. Yeni atanan yöneticilerin göreve gelmesiyle birlikte, Türk savunma sanayii daha da güçlenecektir. Bu değişiklikler, şirketlerin daha etkin ve verimli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmelerini sağlayacaktır.

Öte yandan, ASPİLSAN şirketinde Dr. Ebubekir Koç, Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. Prof. Dr. Ebru Menşur, Ferhat Özsoy, Ali Zeki Saruhan ve Dr. Mehmet Nurullah Ateş ise yönetim kurulu üyeleri olarak görev yapacaklardır. Bu yönetim değişiklikleriyle ASPİLSAN, uzun vadeli stratejik hedeflerine daha güvenle ilerleyecektir.

Son olarak, İŞBİR şirketinin yeni Yönetim Kurulu Başkanı ise Prof. Dr. Nurettin Acır seçilmiştir. Şirketin yönetim kurulu üyeleri olarak Mesut Eray ve Burhan Özgür görevlerine atanmıştır. Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ise İŞBİR Genel Müdürlüğü pozisyonuna getirilmiştir. Bu yeni yönetim kadrosuyla birlikte İŞBİR, sektördeki önemli projelere imza atarak başarılarını artıracaktır.

ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAŞ, İŞBİR ve ASPİLSAN gibi şirketler, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV)’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Bu vakıf şirketleri, Türkiye’nin savunma sanayii alanında önemli projeleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca, TEI gibi birçok şirketin tamamı veya çoğunluk hissesi de vakıf şirketlerine aittir. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, aynı zamanda TSKGV Yönetim Kurulu Başkanı görevini de yürütmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.