Texas Galvestone Polisi SARSILMAZ SAR 9 SOCOM Kullanmaya Başladı

30.04.2024
A+
A-
Texas Galvestone Polisi SARSILMAZ SAR 9 SOCOM Kullanmaya Başladı

Dünyaca meşhur Amerikalı Country Müzik sanatçısı Glen Campbell ile tanımıştık Galvestone’u fakat artık Galvestone denince aklımıza SARSILMAZ SAR 9 SOCOM da gelecek.

Türkiye ve Avrupa’nın mühim tabanca üreticilerinden SARSILMAZ, SAR9 ürün ailesinden Hususi Kuvvetler için tasarladığı SOCOM tabanca modeli ile Texas Galvestone polis departmanının envanterine girdi.

Galveston Polisi artık vazife silahı olarak SAR9 SOCOM’u da kullanacak.

SAR9 SOCOM, ABD’de iki kez senenin tabancası seçildi.

SARSILMAZ’dan meydana getirilen açıklamada, 9 mm’lik tabancanın, hususi kuvvetlerin sıkıntılı koşullardaki taleplerini karşılamak suretiyle tasarlandığı ve titizlikle kontrol edilmiş olduğu belirtilen SAR9’un DNA’sından üretildiği kaydedildi.

Texas Galveston polisi, tabancaları geçen hafta teslim aldı ve polis memurları, departman poligonunda silahları denedi.

Departmanın polis şefi Doug Balli, SAR9 SOCOM’un kusursuz bir atış konforu sunduğunu söylemiş oldu ve silahtan övgüyle bahsetti.

Doug Balli – Galveston Polis Şefi

SARSILMAZ Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, firmasının geliştirdiği 300’ün üstünde askeri ve sivil modelin, 80’den fazla ülkenin silahlı kuvvetleri, güvenlik teşkilatı ve sivil kullanıcıları tarafınca tercih edildiğinin altını çizdi.

Latif Aral Aliş, şu şekilde devam etti:

Latif Aral Aliş – SARSILMAZ Yönetim Kurulu Başkanı

SAR9 SOCOM’un Texas polis departmanının 5 vazife silahından biri olarak seçilmesi bizi fazlaca mutlu etti. ABD güvenlik teşkilatının bir bölümünün bu hususi silahı kullanacak olması fazlaca kuvvetli bir motivasyon. Öte taraftan sivil pazarda devletler haricinde en mühim pazar ABD pazarı. 340 milyonluk ABD nüfusuna karşılık ülkedeki tabanca sayısı 393 milyonun üstünde bulunuyor. Pandemi sonrasında ABD’de tabanca satışlarında ciddi bir artış da yaşandı. Tüm bu tarz şeyleri değerlendirerek ABD’de üretime başlama sonucu aldık ve hızla üretim hattımızı kuruyoruz.”

SARSILMAZ Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, ABD’nin yanı sıra tüm ABD kıtasına açılma planlarının gündemde bulunduğunu belirterek “Cenup ABD’da fazlaca mühim potansiyel görüyoruz. Kuracağımız ihracat hattıyla burada bilinirliğimizi artıracak emek harcamalar yapacağız.” dedi.

SARSILMAZ’ın ABD Birleşik Devletleri dağıtıcısı SAR USA yetkilisi de SAR9 SOCOM’un Texas’taki Galveston Polis Departmanının vazife silahlarından biri olarak seçilmesinin, ABD pazarında mühim bir eşiğin daha aşılması anlamına geldiğini belirtti.

SAR USA yetkilisi “Türkiye’nin önder ve dünyanın önde gelen alev ateş tabanca üreticisi SARSILMAZ SİLAH SANAYİ’nin ileri teknoloji ürünlerini 2017 yılından bu yana ABD’de ağırlıklı olarak sivil tabanca tutkunlarıyla buluşturduk. Şimdiki hedefimiz ise ABD polis teşkilatlarına yönelik yaptığımız emek harcamalar neticesinde, SARSILMAZ silahlarını Türkiye’de olduğu şeklinde ABD’de de polis teşkilatlarının ilk tercihi  haline getirmek. ”dedi.

Kolluk Kuvvetlerinin Hususi Görevlerde Tercihi

Firmadan meydana getirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

Türkiye’nin ilk yerli ve ulusal tabancası olma özeliğini taşıyan SAR9 ailesinin hususi kuvvetlere yönelik üretilen üyesi olan SAR9 SOCOM, üst düzey teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. SAR9 SOCOM, Türkiye’de SAR9 SP olarak satışa sunuluyor. Sarsılmaz’ın, Hususi Kuvvetler Komutanlığı’nın gereksinimlerine yönelik olarak geliştirip, TSK envanterine dahil etmiş olduğu SAR9 SP modeli, dayanıklılık ile hassasiyeti bir araya getiren SAR9 SOCOM modelinin de esin kaynağı. SAR9 serisinin tüm üstün özelliklerine haiz olan SAR9 SOCOM, standart özelliklere ilave olarak 17 ve 21’lik şarjör seçenekleri, susturucu bağlantısı, ergonomik kullanım pozitif yanları sunan yükseltilmiş gez ve arpacık, şarjör kılavuzu (magwell), kordon halkası, her türlü aksesuara muhteşem uyum elde eden picatinny ray ve art arda atışlarda maksimum performansı elde eden soğutma kanalı şeklinde özellikler taşıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.