CANiK’in Hedefinde Bu Kez Asya-Pasifik Var

07.05.2024
A+
A-
CANiK’in Hedefinde Bu Kez Asya-Pasifik Var

CANiK, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da 6-9 Mayıs tarihleri içinde düzenlenen 18. Defence Services Asia (DSA) ve National Security 2024’te (NATSEC), çağdaş orduların gereksinimlerine yönelik geliştirdiği çözümlerini sergiliyor.

Samsun Yurt Müdafa (SYS) şirketi bünyesinde etkinlik gösteren yakıcı tabanca üreticisi CANİK, dünya genelinde 60 ülkeden binlerce şirket ve 45 ülkeden 400’den fazla delegasyonun yer almış olduğu etkinlikte bölgesel iş birliklerini artırmayı hedefliyor.

Geniş ürün yelpazesiyle fuarda dikkat çeken şirket, CANiK M2 QCB, CANiK M2F ve CANiK M3 ağır makineli tüfek ailesini sergiliyor.

Ek olarak, SYS şirketlerinden AEI Systems tarafınca üretilen ve dünyada yalnızca üç şirket tarafınca yapım edilen 30×113 milimetrelik top, UNIROBOTICS’in uzaktan komutalı tabanca sistemi (UKSS) üstünde katılımcılara sunuluyor.

CANiK’in internasyonal alanda tanınmış yeni tabancaları TTI Combat ve SFx RIVAL-s de fuar katılımcılarına sunulan ürünler içinde bulunuyor.

CANiK, Asya Ülkeleri ile Yeni İş Birliklerine İmza Atmayı Hedefliyor

CANiK Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, Güneydoğu Asya ve Asya Pasifik bölgesinin Türkiye için stratejik öneme haiz bulunduğunu belirtti.

Didem Aral – CANİK Yönetim Kurulu Üyesi

Bölge ülkeleriyle ilişkileri güçlendirerek yeni iş birlikleri oluşturmayı hedeflediklerini vurgulayan Aral, “Bu ülkelerin birçok ihtiyacını karşılayacak geniş ürün yelpazemizle katıldığımız DSA ve NATSEC’te yaptığımız görüşmelerin de kısa sürede meyvelerini vermeye başlayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Firmanın 2022’de bünyesine katmış olduğu İngiliz şirketi AEI Systems ile Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Cenup Kore şeklinde Asya’nın gelişmiş ülkelerin pazarlarına da açılmayı hedeflediklerini belirten Aral, Malezya’daki DSA ve NATSEC 2024’ün bunun için mühim bir fırsat bulunduğunu aktardı.

Didem Aral, şunları beyan etti:

Bugün bölgenin en büyük ittifaklarından kabul edilen ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya’nın oluşturduğu AUKUS’un genişleme hedefleri gündemde yer ediniyor. Bölgedeki gerilimlere karşı ciddi müdafa yatırımları icra eden bölge ülkeleriyle olan işbirliklerimizi geliştirerek bu pazardan ciddi bir hisse almayı hedefliyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde Avustralya’daki bir fuarda da yer alarak hedeflerimizi gerçekleştirme yönünde mühim adımlar atacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.