Otokar COBRA-II ve Akrep-II DSA 2024’te Farkındalığa Teşvik Ediyor

07.05.2024
A+
A-
Otokar COBRA-II ve Akrep-II DSA 2024’te Farkındalığa Teşvik Ediyor

Otokar, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen 18. Defence Services Asia (DSA) 2024 fuarında global pazarda öne çıkan zırhlı araçları COBRA II ve AKREP II’yi sergiliyor.

Şirket, 6-9 Mayıs’ta düzenlenen fuarda kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı askeri araçlarının yanı sıra kara sistemleri alanındaki kabiliyetlerini de tanıtıyor.

COBRA II, balistik koruma, mayın ve patlayıcı cihazlardan koruma özellikleri ve modüler yapısı yardımıyla oldukça sayıda değişik göreve uyum sağlayabilen bir vasıta.

AKREP II ise zırhlı bulgu ve gözetleme görevleri için ideal olan düşük profil ve yüksek hareket kabiliyetine haiz.

Şirket, fuar süresince, Asya Pasifik bölgesindeki varlığını çoğaltmak için mevcut ve potansiyel kullanıcılarıyla ilişkilerini geliştirirken, yeni iş birliği fırsatlarını da değerlendirecek.

Dünya Genelinde 33 Binden Fazla Otokar Askeri Aracı Görevde

NATO ve Birleşmiş Milletler benzer biçimde mühim kuruluşların tedarikçisi olan Otokar, 4×4’ten 8×8’e kadar taktik tekerlekli araçlar, paletli zırhlılar, insansız araçlar ve kule sistemleri üretiyor.

Dünya genelinde 40’tan fazla ülkede 33 binden fazla askeri aracı etken görevde olan Otokar, sektördeki deneyimini yenilikçi vasıta geliştirme çalışmalarına yansıtıyor.

Geçen yıl gelirinin %4’ünü Ar-Ge’ye yatıran şirket, yüksek mühendislik kapasitesi ve kontrol uzmanlığı ile kullanıcı gereksinimlerini hızla karşılayan çözümler sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.