İnstagram Takipçi Satın Al

TSK Komuta Kademesi Teknofest’e Katıldı

30.04.2023
A+
A-
TSK Komuta Kademesi Teknofest’e Katıldı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde TSK yüksek rütbeli kademeler ile birlikte TEKNOFEST 2023’e katıldı. Normalde Eylül ayında yapılan bu festival bu yıl seçimin hemen öncesine alınarak tartışma konularına sebep oldu. Ak Parti’nin bu festivalde oy toplamaya yönelik böyle bir hareketi yaptığı belirtiliyor.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2023’e Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan katıldı.

Azerbaycan Savunma Bakanı da Teknofest Davetlisiydi

tayyip erdoğan ve hulusi akar teknofestte
tayyip erdoğan ve hulusi akar teknofestte

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ziyaret ettiği TEKNOFEST 2023 kapsamında çeşitli görüşmeler yapıldı. Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Burkina Faso Savunma Bakanı Kassoum Coulibaly, Kosova Savunma Bakanı Armend Mehaj ve Ukrayna Stratejik Endüstri Bakanı Oleksandr Kamyshin ile bir araya geldi.

Görüşmelerde savunma, güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konuları ele alındı.

Öte yandan Bakan Akar, Türkiye’nin ilk “uzay yolcuları” olarak uluslararası uzay istasyonuna gidecek Alper Gezeravcı ile Tuva Cihangir Atasever’i de tebrik etti.

Teknofest Nedir? Hangi Teknolojiler Gösteriliyor?

teknofest f35 uçağı
teknofest f35 uçağı

Teknofest, Türkiye’nin her yıl düzenlenen, gençlerin teknoloji, havacılık ve uzay gibi alanlardaki bilgi ve deneyimlerini paylaşabildiği bir festivaldir. Türkiye’de teknolojinin ve inovasyonun gelişimini destekleyen Teknofest, özellikle gençlerin bu alanlara yönelmelerini teşvik ederek, ülkedeki teknolojik gelişmeleri uluslararası düzeyde tanıtmayı hedeflemektedir. Festival, havacılık, uzay, savunma sanayisi, robotik, yapay zeka, yazılım, oyun ve eğlence, sağlık teknolojileri, tarım teknolojileri gibi birçok alanda etkinlikler düzenleyerek, gençlerin teknolojiye ilgisini artırmak ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Teknofest ayrıca, Türkiye’de teknolojinin ve inovasyonun gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.

Türkiye’nin geleceği için oldukça önemli bir festival olan TEKNOFEST 2023’e tüm önemli makamlar katılım sağladı. Savunma sanayindeki önemli teknolojilerin tanıtıldığı bu festival tüm Türkiye’de şenliklerle kutlandı.

TEKNOFEST 2023’e katılan Bakan Akar, uluslararası düzeydeki birçok savunma bakanıyla görüşerek Türkiye’nin savunma gücünü ve iş birliği olanaklarını konuştu. Türkiye’nin savunma sanayisindeki ilerleyişini gösteren TEKNOFEST 2023’e katılan Bakan Akar, Türk mühendislerin uzay teknolojileri konusundaki başarısını da örneklerle anlattı.

Savunma sanayisi konusunda Türkiye’nin dünya sahnesindeki önemini artırmayı amaçlayan TEKNOFEST 2023’e katılan Bakan Akar, uluslararası konuklarıyla iş birliği ve ortak projeler hakkında görüşmeler yaptı.
TEKNOFEST 2023’e katılan Bakan Akar, Türkiye’nin geleceği için hayati öneme sahip savunma sanayisi konusunda uluslararası iş birliği olanaklarını değerlendirerek, Türkiye’nin savunma gücünü daha da artırmayı hedefliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.