Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini 2023

Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini 2023

Lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş temini hakkında Jandarma Genel Komutanlığı web sitesi üzerinden bilgileri sunuldu. Lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş temini Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak.  Birim tarafından yapılan temin hakkındaki bütün detaylar yayınlanan başvuru kılavuzunda açıklandı.

Başvuru kılavuzunda giriş koşulları ve başvuru şartları yer alıyor. Bunun yanında başvurunun nasıl yapılacağı ve sınav ücreti açıklamalarda bildirildi. Lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş temini 2023 yılı içerisinde 27 Nisan ve 11 Mayıs 2023 tarihleri arasında web sitesi üzerinden başvurular alacaktır. Başvuru için gerekli koşulları sağlayan kimseler mutlaka belirtilen zaman aralığını kaçırmamalıdır.

Bu başvuru tarihleri arasında şartları taşıyan kimselerin başvuruları kabul edilir. Gerekli şartları taşıyan kimseler mutlaka ilgili tarih aralığında internet ortamı üzerinden başvuruyu tamamlamalıdır. Ek başvuru süresi verilmeyeceği için adaylardan başvuru tarihine dikkat etmeleri istenir. Başvuru tarihi esas alınarak erbaş temini yapılacaktır. Ayrıca koşullar ve şartları taşıyan kimselerin başvurusu kabul edilecektir. Başvuru yapan kimseler eğer şartları taşıyamıyorsa temin edilecek kadroya en başta başvuru yapamayacaktır.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Şartları Neler?

uzman erbaş alım
uzman erbaş alım

Lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş temini başvuru şartları komutanlık birimi tarafından açıklandı. Türk vatandaşı olan ve lise ya da önlisans, lisans eğitimini tamamlayan kimselerin gerekli KPSS puanı ile başvuruları alınabiliyor. Bölüm mezunları KPSS puanı ile sözleşmeli uzman erbaş başvurusunu gerçekleştirebilir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve mezuniyet şartlarını taşıyan kimselerin en az lise mezunu olması gerekir. Bunun yanında lise dışında dengi okul mezunu olanlar çavuş olarak askerliğini tamamladıktan sonra başvuru yapabilir. Muvazzaflık hizmetini çavuş rütbesi ile tamamlamış kişiler uzman erbaş alımları için başvuru yapabilir.

KPSS sınavı sonuçlarına göre sözleşmeli uzman erbaş başvurusu yapılabilir. Başvuru sadece Jandarma Genel Komutanlığına yapılmalıdır. Web sitesi üzerinden başvurular alınacak olup mutlaka ilgili başvuru süresini kaçırmamak gerekir. Başvuruda belirtilen şartlar sağlandığı sürece sözleşmeli uzman erbaş temini başvuruları yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen sözleşmeli uzman erbaş kılavuzda bulunan tüm şartları okumalı ve buna göre de başvurusunu yapmalıdır.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Teminine Kimler Katılabiliyor?

uzman erbaş
uzman erbaş

Lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş temini askerliğini yapmış ve gerekli eğitim koşullarını yerine getiren kimseler arasından gerçekleştirilecektir. Eğitim branşını başarıyla tamamlayan uzman çavuşlar uzman erbaşlık için başvuru yapabilir. Başvurular alınır ve mülakat sonuçlarıyla beraber ilgili kişi ihtiyaç dahilinde işe alınır.

Hem sınav puan türü hem de mülakatın sonucu teminde göz önünde bulundurulur. Öncelikli olarak sınav puan türüne göre kişiler sıralanır. Puan türüne göre en düşük ve en yüksek rakam belirlenir. Sonrasında ise en düşük puandan başlanacak şekilde mülakata çağırılır. Mülakat sonuçlarında puan türü ile beraber mülakatın puanı birleştirilir ve böylece kimlerin birinci sırada yer alacağı ortaya çıkar.

Başvuru kılavuzunda hem başvuruda hem başvuru sonrasında ve birinci sıradan yerleştirme söz konusu olduğunda nelerin yapılması gerektiği açıklanmıştır. Bunun yanında sözleşmeli uzman erbaş temininde gereken detayları okuyan kimselerin nasıl hareket edeceğini daha net bilebilmesi için kılavuzu incelemesi önerilir. Kılavuzda en güncel bilgiler bulunur.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini Başvuru Kılavuzu

Lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş temini kılavuzu web sitesi üzerinden yayınlanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş temini için dosyayı kaynak olarak web sitesine yüklemiştir. İndireceğiniz PDF dosyası üzerinden bütün açıklamalar okunabilir. Ayrıca ister akıllı cep telefonlarına ister bilgisayarlara PDF indirilebilir. Başvuru için tüm hukuki süreç ve atama işlemleri ile kayıt kabul işlemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında kaç kişinin başvuru yapabileceği ve toplamda ne kadar temin gerçekleşeceği açıklanmıştır. Her sene başvuru kılavuzu yenilenebilir. Bu sebepten dolayı ikinci ya da üçüncü kez başvuru yapıyorsanız mutlaka kılavuzda yer alan bilgileri tekrar gözden geçirmeniz gerekir.

Sözleşmeli uzman erbaş temini başvuru kılavuzunda hem öğrenim hem de tercih hakkındaki detaylar aktarılmıştır. Tercihleri yapacak kimseler için gerekli koşulların açıklamaları tabloda belirtilmiştir. Eğer gerekli koşullardan herhangi birini taşımıyorsanız başvurunuz olumsuz olacaktır. Bu sebepten dolayı tüm şartları taşıdığınızdan emin olduktan sonra başvuruda yer alan bilgiler ışığında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.