Askerlik Şubesi Açılış Kapanış Saatleri

02.05.2023
A+
A-
<strong>Askerlik Şubesi Açılış Kapanış Saatleri</strong>

Askerlik şubesi Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma ( ASAL) birimine bağlı bir kurumdur. Tüm askeri işlemlerin yanı sıra emekli asker personelinin ve ailelerinin de işlemleri bu birimlerde gerçekleştirilmektedir.

Askerlik şubesinde işlem yaptıracak olan askerlik çağında bulunan erkeklerin ve askeri personelin ise çalışma saatleri arasında ziyaret etmeleri gerekmektedir. Askerlik şubelerinin çalışma saatleri sabah 08.30 ille başlar ve 12.00’ ye kadar tüm başvurular kabul edilir. Askerlik şubeleri saat 12.00 ile 13.00 saatleri arasında ise resmi olarak öğle tatilindedir. Saat 13.00 ile başlayan çalışma 17.00 ile sona erer. Bu saatler arasında askerlik şubelerinden hizmet alınabilir.

Askerlik şubeleri bu çalışma saatlerine sahip olmak ile beraber şubeden şubeye de farklılıklar görülebilmektedir. O Sebep ile askerlik şube telefonlarını edinerek detaylı bilgi almanız da tavsiye edilir.

Askerlik Şubesi Ne İş Yapar?

askerlik şubesi genelkurmay
askerlik şubesi genelkurmay

Askerlik şubesi askerlik çağına ulaşmış olan erkek vatandaşların askerlik çağının sona ermesine kadar yasal olarak askerlik işlemleri ile ilgili hizmet alabileceği kurumdur. Askerlik şubeleri Türkiye Cumhuriyeti Mili Savunma Bakanlığı’na bağlı olmak ile beraber Asker alma teşkilatının ise en küçük olan kurumu olarak ifade edilebilir.

Askere alma faaliyetlerinin savaş zamanında ya da barış zamanlarında devam ederek faaliyetlerini sürdürmesine destek olur. Aynı zamanda emekli asker personelinin ve ailelerinin özlük haklarına uygun olarak hizmetlerinde yürütülmesinde de görevlidir. Askerlik şubesi aynı zamanda seferberlik işlemlerinin de yürütülmesinde hizmet sunmaktadır.

Askerlik şubesinde yoklamalarını yaptıracak olanlar yanlarında bazı evrak ve belgelere ile hizmet alabilirsiniz. TC kimlik kartının yanı sıra öğrenim belgesinin yanı sıra var ise sürücü belgesi ve meslek ya da sanatlarına ilişkin bonservis de alınabilir. Aynı zamanda sertifika, kurs belgesi de var ise eklenebilir. Bunun yanı sıra sağlık durumlarına ilişkin olan raporlarda eklenmesi gerekir.

Askerlik şubesi hizmetlerinden yararlanmak için şubelerin açılış ve kapanış saatlerinin de öğrenilmesi gerekir. Askerlik şubesi hizmetlerini belirlenen saatler dışında sunmamaktadır. Fakat ihtiyaç duyduğunuz bazı bilgileri öğrenmek için ise e devletten faydalanabilirsiniz.

Askerlik Şubeleri Hafta Sonu ve Bayramlarda Açık mı?

Askerlik şubeleri Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak çalışan ASAL yani askere alma kurumları içinde yer alan en küçük birimdir. 1886 yılından itibaren asker alma işlemlerinin gerçekleştirilmesinde ülke geneline dağılmış olarak askerlik şubeleri kurulmuştur. Belli çalışma saatlerine sahip olan birim savaş ve barış döneminde askeriyeye asker alma hizmetlerinde hizmet sunarken aynı zamanda seferberlik dönemleri içinde de hizmetlerini sürdürmektedir.

Askerlik şubeleri ile ilgili merak edilen bir başka soru ise askeri şubelerin hafta sonu ve bayram tatillerinde açık olup olmadığı ile ilgilidir. Askerlik şubeleri hafta sonları hizmet sunmamaktadır. Bunun yanı sıra resmi tatiller ve dini bayramlarda da askerlik şubeleri hizmetinden yararlanılması mümkün olmaz. Askerlik şubeleri çalışma saatlerini bağlı bulunan ile ve ilçe olarak öğrenebilirsiniz.

Tokat Askerlik Şubesi Adres ve Telefonları

Tokat askerlik şubesi adres ve telefonları internetten araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Tokat askerlik şubesinin açılış ve kapanış saatlerine de dikkat etmeniz önerilir. Bu saatler dışında askerlik şubesinden hizmet almanız mümkün olmamaktadır.

Askerlik şubeleri hakkındaki tüm bilgilerin yanı sıra Tokat askerlik şubesi adres ve telefon ile ilgili bilgilere sitemizden sahip olabilirsiniz. Askerlik şubesini ziyaret ederek gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirebilir ve bilgileri de edinmeniz mümkün olur. Aynı zamanda e devlet üzerinden de bazı bilgileri öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Fakat evrak ve belge teslimi için şubeyi ziyaret etmeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.