IDEF’23, dünya genelinde yakından takip edilen bir etkinlik oldu

27.08.2023
A+
A-
IDEF’23, dünya genelinde yakından takip edilen bir etkinlik oldu

Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı Haluk Görgün, IDEF’23 hakkında bir video mesaj yayınladı. Görgün, “Savunma sanayiinin gelişimini aslında dünya barışı eksenine oturtmak istiyoruz.” dedi. Bu yıl 16.’sı düzenlenen IDEF Savunma Sanayii Fuarı, 25-28 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşti ve rekor seviyede katılım sağladı. Türkiye’nin küresel pazardaki konumunu tüm dünya ile paylaşmasına vesile oldu.
 

IDEF’23 Fuarı sırasında çekilen bir belgeselde konuşan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, açıklamasında şunları söyledi: 
“Savunma sanayiimizin gelişimini aslında dünya barışı eksenine oturtmak istiyoruz. Geliştireceğimiz tüm ürünlerde, dünyanın daha barışçıl olabilmesi ve savaşlardan daha uzak durabilmesi için çaba gösteriyoruz. Güvenilir ve inanılır sistemlerimizle, bunun sadece bir ticaret, bir satış, teknoloji temelli bir pazar olduğundan daha fazlasını sağlayarak sürdürülebilir bir yaşamın ve sürdürülebilir ikili-çoklu ilişkilerin kurulmasına odaklanıyoruz. Geliştireceğimiz her şey, dünya barışı için kullanılmak üzere, dünyada adaleti, hakkı, hukuku ve değerleri sağlamaya yönelik teknolojik çalışmalardır. Dünya barışına hizmet edecek şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz ve gayretle çalışacağız.”

ISEF’23’e 81 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan toplam 187 heyet ve 738 heyet üyesi katıldı. Aynı zamanda 93 üst düzey yetkili de etkinlikte yer aldı. Bu fuar, yerli ve yabancı katılımcı şirketlerin, yabancı heyetlerin ve Türk tedarik makamlarının bir araya gelerek toplamda 4.914 ön resmi ve iş görüşmesi gerçekleştirdiği bir platform oldu.

Fuar süresince gerçekleştirilen 141 lansman programı, işbirliği protokolü ve sözleşme imza töreni ile IDEF Fuarları tarihinde en yüksek sayıda tören gerçekleştirildi. Toplamda 200’den fazla sistem ve alt sistem dünya basınına ve kamuoyuna tanıtıldı. Ayrıca imzalanan sözleşmelerin proje hacmi, 56 Milyar 400 Milyon TL’ye ulaştı.

Fuara 100.000’den fazla ziyaretçinin katılımı gerçekleşti, bu da bir rekordu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.