Türk Savunma Camiasından İsrail’in Hastane Katliamına Tepki

18.10.2023
A+
A-
Türk Savunma Camiasından İsrail’in Hastane Katliamına Tepki

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler

“Gazze’ye yönelik acımasızca saldırılarını sürdüren İsrail’in tüm dünyanın tepkisine rağmen el-Ehli Baptist hastanesini vurarak masum sivilleri katletmesi insanlığın bittiği nokta olmuştur. İsrail yönetimi sivil, kadın ve çocuklara yönelik saldırılara derhal son vermelidir.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün

“Bu nasıl Vahşet!!! Batı’nın gözü yok, Batı’nın vicdanı yok, Batı’nın ruhu yok, Batı umursamıyor, Batı yok sayıyor, Batı katliam için fırsat arıyor, Batı katillere zaman tanıyor, Batı Batı Batı… Batı’yı öven ve referans alanların dikkatine… Batı’da her şey güzel, onların düzenlerini sorgulamadıkça… Ülkemizde talepkâr ve sitemkâr olanların Batı’da tatminkâr ve sistemkâr olmaları da işte bu yüzden… Yoksa nefes alamaz ya da aldırılmazlar… Batı’ya hayranlık duyulan her şey onlar için araç… cambaza bak dedikleri, bizi oyaladıkları araç… İnsan batılı ise onlar için insan… Doğulu ise maalesef… Bizi teröristlere yaklaştırmamak için elinden geleni yapanlar, bir sivile zarar vermemizi dört gözle bekleyenler teröre destek veriyorlar, masum insanların katledilmesine kılıf buluyorlar… Biz ise çok daha fazlasını yapmak zorundayız… Birleşerek ve bütünleşerek… Gücü olan, potansiyeli olan, samimi olan ve iradesi olan sadece biz varız… Yoksa yokuz… ‘Süper güç’ de olanlar, olmaya özenenler yıkılmaya, yok olmaya mahkumlar. Er ya da geç zalimler yok olacaklar. Biz, kadim değerlerimize sarılarak biiznillah var olmaya ve tüm cihana umut olmaya devam edeceğiz.”

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı)

“Yüzyıllar boyunca insanların kardeşçe yaşadığı bir şehir, en temel insani ihtiyaçlardan yoksun bir açık hava hapishanesine dönüşmüş durumda. Masum insanların her gün bombardıman altında kaldığına ve tüm dünyanın gözü önünde insanlık suçu işlendiğine şahit oluyoruz! Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak bölgede bir an evvel barış ve huzurun temin edilmesi için çağrı yapıyoruz. Eğitim, bilim ve teknolojiyle büyümesi gereken çocukların, bombalar altında insanlık dışı bir zulme maruz bırakılmasını şiddetle kınıyoruz!

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz

“İsrail’in, Filistin topraklarında yaptığı saldırılar, tarifi mümkün olmayan bir noktaya ulaşmıştır. Binlerce yaralının tedavi gördüğü; içinde bebek, çocuk, kadın ve masumların olduğu bir hastaneyi bombalamak, insanlık ve savaş suçudur. Masum Gazze halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor; uluslararası toplumu bu katliamlara “dur” demeye çağırıyoruz.”

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil

“İsrail’in Filistin’de uyguladığı saldırılar insanlık dışı boyuta ulaşmıştır. Uluslararası toplum masum insanlara, hastanelere, sağlık çalışanlarına yönelik bu alçakça saldırılara bir an evvel dur demeli.”

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar

“Kadın, çocuk, sivil ayırmaksızın hastane bombalamak vahşettir, soykırımdır, en büyük insanlık suçudur. İsrail, işlediği vahşetle, on yıllardır sürdürdüğü zülumle karşımızdadır. Eşi görülmemiş bu insanlık suçunu göz ardı etmek, bu suça ortak olmaktır. İnsanlığın maşeri vicdanı ve tarih nezdinde muhakkak yargılanacaktır.”

(Kuruluşlardan ve temsilcilerinden açıklama geldikçe haberimiz güncellenecektir)

Türk savunma camiası, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, İsrail’in el-Ehli Baptist hastanesini vurmasını ve masum sivilleri katletmesini insanlığın sonu olarak niteledi. İsrail yönetiminin sivil, kadın ve çocuklara yapılan saldırılara derhal son vermesi gerektiğini belirtti. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün ise Batı’nın İsrail’in saldırılarına sessiz kaldığını ve insanlık suçuna ortak olduğunu ifade etti.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Gazze’de insanların her gün bombardıman altında kaldığını ve tüm dünyanın gözü önünde insanlık suçunun işlendiğini belirterek bölgede barış ve huzurun sağlanması çağrısı yaptı. Çocukların bombalar altında insanlık dışı bir zulme maruz bırakılmasını şiddetle kınadıklarını dile getirdi.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, İsrail’in Filistin topraklarında yaptığı saldırıların tarifi mümkün olmayan bir noktaya ulaştığını belirtti. Binlerce yaralının tedavi gördüğü hastaneyi bombalamak ve masumları hedef almak insanlık ve savaş suçu olduğunu vurguladı. Uluslararası toplumu bu katliamlara dur demeye çağırdı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil de İsrail’in Filistin’de masum insanlara, hastanelere ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarını insanlık dışı ve kabul edilemez olarak değerlendirdi. Uluslararası toplumun bu alçakça saldırılara derhal son vermesi gerektiğini ifade etti.

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, kadın, çocuk ve sivil ayrımı yapmaksızın hastaneleri bombalamanın vahşet olduğunu vurguladı. İsrail’in yıllardır sürdürdüğü zulmünün karşısında olduklarını dile getirdi ve bu insanlık suçunu göz ardı etmenin suça ortaklık anlamına geldiğini belirtti. İnsanlığın vicdanı ve tarih önünde mutlaka yargılanacaklarını ifade etti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.