1001 Gece Masalı Değil! SAHA İstanbul 1001 Üyeye Ulaştı

19.08.2023
A+
A-
1001 Gece Masalı Değil! SAHA İstanbul 1001 Üyeye Ulaştı

Ağustos ayında yapılan SAHA İstanbul yönetim kurulu toplantısında, 41 yeni firma daha kümelenmeye dahil edildi. Bu sayede SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’nin üye firma sayısı 1001’e yükseldi.

SAHA İstanbul, 39 şehirden 52 sektörde üretim yapan 1.001 üye firması ve 26 üye üniversitesi ile Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olarak hem firma sayısı, hem istihdam miktarı, hem de ciro bakımından ön plana çıkmaktadır.

SAHA İstanbul, yeni üye olan 41 firma ile savunma, havacılık ve uzay sektöründe dışa bağımlılıktan kurtulmak ve ihracatı artırmak hedefiyle çalışmaktadır. Ayrıca, milli üretim yeteneklerini bir araya getirerek Türkiye savunma sanayisinin ihtiyaçlarına ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik özel teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır.

SAHA İstanbul, kümelenmeye dahil olan 41 firmanın yanı sıra test ve sertifikasyon, malzeme ve malzeme şekillendirme, elektrik-elektronik, yazılım ve dijital dönüşüm, makine ve diğer imalat ekipmanları gibi farklı sektörlerde de çalışmalarını sürdürmektedir.

SAHA İstanbul, sadece firmaların yeteneklerini bir araya getirmekle kalmamaktadır; aynı zamanda işletmelerin daha profesyonel bir şekilde yönetilmesine katkı sağlamak amacıyla “Yöneticilerin Eğitimi” olarak bilinen SAHA MBA programını da yürütmektedir. Bu program, sektör liderleri ve üst düzey bürokratların da eğitici olarak görev aldığı prestijli bir eğitim programıdır. Bugüne kadar 119 farklı firmadan 262 yöneticiye eğitim verilmiştir. Bu yıl 20 Eylül’de başlayacak olan program, İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek ve savunma sanayinin lider yöneticilerini yetiştirmeye devam edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.