Ameliyat İzi Polisliğe Engel Mi 2020 Ameliyat Olan Polis Olabilir Mi?

29.04.2020
A+
A-
Ameliyat İzi Polisliğe Engel Mi 2020 Ameliyat Olan Polis Olabilir Mi?

Sizlerden gelen en sık sorulardan biri olan ameliyat izi polis olmaya engel mi sorusunu araştırdık ve gerçek bilgileri hazırladık. Sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Polis olmak isteyen genç adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu duyuruları takip etmelidir. Başvurular açıldığı takdirde formları doldurabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra ilk istenen kriterleri sağlayıp sağlamadığınız kontrol edilir. Eğer sağlıyorsanız sağlık kontrolüne ve fiziki şartların uygunluk kontrolü için çağırılırsınız. Bu şartların da hepsini sağlıyorsanız o zaman polis olmak için önünüz açılmaktadır.

Ameliyat izi veya yara izi olan polis olabilir mi?

Polis adayların en çok merak ettiği soru ameliyat ve yara izleri olmakta. İnternette yaptığınız araştırmalarda binbir çeşit farklı yorum ve bilgi geziniyor. Bunların bir çoğu gerçeği yansıtmamakta. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yayınlamış olduğu Emniyet Sağlık Yönetmeliğin’de kesin hükümler yer almaktadır. 2012 yılında değişen bu yönetmeliğe göre yazlık üniforma giyildiği takdirde polis olmak isteyen adayların vicudunda 5 metrelik uzaklıktan bakılarak el,yüz ve kol bölgelerinde eşgalini belli edecek bir iz yoksa sorun olmamaktadır. Görev yapacak polis mensubunun görev yerinde kendini ele vermemesi için eşgalini belli edecek izler taşımaması gerekmektedir. Eğer vücudunuzun görenen bir yerinde yara veya ameliyat izi varsa polis olma ihtimaliniz çok düşüktür. Ancak yinede sağlık kontrülünde ortaya çıkmaktadır. Çünkü doktor 5 metre mesafeden vücudunuzu incelemektedir. Doktorun görüşü alınarak karar verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Adem dedi ki:

    Apasit ameliyatı polis olmaya engelmi

  2. Zeliha dedi ki:

    Belimde 15 cm dikiş izi var polisliğe engel olur mu ?