ASELSAN’lılar Eymir Gölü çevresinde 100. Yıl Yürüyüşü Gerçekleştirdi

29.10.2023
A+
A-
ASELSAN’lılar Eymir Gölü çevresinde 100. Yıl Yürüyüşü Gerçekleştirdi

ASELSAN Ailesi, Ankara’daki Eymir Gölü çevresinde Cumhuriyet’in İlanının 100. Yılına özel olarak düzenlenen yürüyüşe katıldı. Genel Müdür Ahmet Akyol’un liderliğinde gerçekleşen yürüyüşte, ASELSAN çalışanları Türk bayraklarıyla ellerinde ve al bayrak renklerine uygun kıyafetlerle yürüdü. ASİL Spor ve Sanat Toplulukları, ASELSAN emeklileri, ASELSAN Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Ankara Fen Lisesi öğrencileri de etkinliğe katılarak ASELSAN çalışanlarına eşlik etti.

ASİL Bisiklet Topluluğu, yürüyüşe bisikletleriyle katılarak renkli bir görsel sunum sağladı.

Eymir Gölü çevresinde toplam 11 kilometrelik bir parkurda gerçekleşen Cumhuriyet Yürüyüşü’nü tamamlayan ASELSAN çalışanları, 100. yıl için özel olarak tasarlanmış madalyalara layık görüldü.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, yürüyüşün başlamadan önce yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in İlanının 100. yıl dönümünü kutladı. Akyol, “Bugün Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşamak için buradayız. ASELSAN, 100 yıllık Cumhuriyetimizin yarım asrına damga vurmuş bir şirkettir. İstiklal yürüyüşümüzün yâd edilmesi için bu yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyet’imizin 100. yılında ASELSAN Ailesi, ülkemizi geleceğe taşımaya devam ediyor. Bağımsızlık mücadelesine girerken paramızla almak istediğimiz silahlar bize verilmedi. Kanımızla canımızla kazandığımız Cumhuriyet, atalarımızın bize mirasıdır. 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde karşılaştığımız ambargolar, ASELSAN’ın doğmasına sebep olmuştur. Yarım asırlık tarihimize birlikte tanıklık ettiğimiz nice başarılara imza attık. Milli ve ileri teknolojimizle haksız ambargoları aşmayı başardık. 100 yıldır her ihtiyacımız olduğunda karşımıza ambargolar çıktı. ASELSAN olarak, bu ambargoları milli sistemlerimizi geliştirerek etkisiz hale getirdik. Şimdi ikinci yüzyılına giriyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda yeni bir vizyonun başlangıcını bu yürüyüşle yapıyoruz. 500’den fazla ürünümüzle güvenlik güçlerimizin ihtiyacını karşılıyoruz. Gelecek dönemde alanında daha fazla yenilikler yapmak için çalışacağız. Bize ambargo uygulayan ülkeler Türkiye’ye daha fazla hayranlıkla bakacaklar. Barıştan, kardeşlikten ve müttefiklikten yanayız. Elde edemediğimiz şeyleri daha iyi ve rekabetçi bir şekilde yapmışız. Gece gündüz daha ileri teknolojilere odaklanarak ilerlemeye devam edeceğiz.”

Yürüyüş, ASELSAN’ın Cumhuriyet’in 100. yılını kutlama ve geleceğe taşıma hedeflerine atıfta bulunan anlamlı bir etkinlik oldu.

Kaynak: https://www.askeriye.com/aselsanlilar-cumhuriyet-yurudu/amp

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.