ASFAT Tarafından Modernize Edilen Nahçıvan Askeri Kompleksi Resmi Olarak Açıldı

27.09.2023
A+
A-
ASFAT Tarafından Modernize Edilen Nahçıvan Askeri Kompleksi Resmi Olarak Açıldı

Türkiye, hem Azerbaycan’a hem de Nahçıvan Özerk Bölgesi’ne her türlü desteği sağlamaya devam etmektedir. Nahçıvan Askeri Fabrika Donatım Projesi kapsamında ASFAT tarafından modernize edilen Nahçıvan Askeri Kompleksi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımıyla gerçekleştirilen törenle resmi olarak açıldı.

Açılış törenine Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün de katıldı. Bu önemli etkinlikte, Azerbaycan savunmasına ve Nahçıvan ordusuna büyük katkılar sağlayacak olan tesisin açılışına katılan Cumhurbaşkanımız ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı’na şükranlarını sunan ASFAT, “İki Devlet Tek Millet” sloganıyla donatılan fabrikanın hayırlı olmasını diledi.

Açılış töreninde, Nahçıvan Askeri Kompleksi’nin modernize edilen haliyle ilgili fotoğraflar da paylaşıldı. Görsellerde, kompleksin son teknoloji ekipmanlarla donatıldığı ve askeri üretim faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilebileceği görülüyor. Bu modernize edilmiş tesisin, Nahçıvan’ın savunma kabiliyetini güçlendirerek bölgede istikrarın korunmasına katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.