TEKNOFEST İzmir’de Hayaller Roketsan ile Gökyüzünde Gerçek Oluyor

27.09.2023
A+
A-
TEKNOFEST İzmir’de Hayaller Roketsan ile Gökyüzünde Gerçek Oluyor

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de de kapılarını açtı. T3 Vakfı tarafından düzenlenen festival, 2018 yılından bu yana her yıl farklı şehirlerde gerçekleşiyor. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarında ise TEKNOFEST üç farklı şehirde düzenleniyor. Festival, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihlerinde Ankara’daki Etimesgut Havalimanı’nda ve son olarak 7 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında İzmir’deki Çiğli Havalimanı’nda milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor.

Roketsan, TEKNOFEST’in en büyük destekçilerinden biri olup İstanbul ve Ankara’daki festivallere son teknoloji ürünleri ve eğlenceli aktiviteleriyle katılmıştır. Roketsan, TEKNOFEST İzmir’de de Seyir Füzesi ÇAKIR, İHA-230 Havadan Karaya Balistik Süpersonik Füze, Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T, HİSAR Hava Savunma Füze ailesi, ATMACA Gemisavar Füzesi ve SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi’ni sergilemektedir.

Roketsan standını ziyaret eden katılımcılar, eğlenceli ve öğretici aktivitelerle karşılanmaktadır. Standın en ilgi çekici etkinliklerinden biri olan “AI (Dijital) Hayaller Sergisi”, ziyaretçilerin hayallerini dijital olarak tasvir etmelerine olanak tanımaktadır. Yapay zekâ programı, bu hayalleri sanat eserine dönüştürmektedir ve katılımcılara bir hatıra olarak vermektedir. Aynı zamanda, bu hayaller bir led ekrana yansıtılan foto mozaik sistemiyle Roketsan logosunu oluşturmaktadır.

“Görevimiz Mülakat” etkinliği ise üniversite öğrencilerine yöneliktir. Bu etkinlik, öğrencilerin gelecekte katılacakları mülakatlar için hazırlık yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Etkinlik sırasında öğrencilerin mülakatları kaydedilmekte ve dikkat çekici anlar birleştirilerek kısa bir video haline getirilmektedir.

“Roketsan Kişiliğini Keşfet” etkinliğinde ise ziyaretçiler interaktif bir teste katılmaktadır. Bu test, kişilerin Roketsan ürünleriyle uyumlu karakterlerini belirlemektedir.

“GreenBox Fotoğraf Alanı”nda ise katılımcılara Roketsan’dan bir hatıra fotoğrafı verilmektedir. Bu fotoğraf, ziyaretçilerin seçtikleri bir arka planla birlikte çekilmektedir.

“Roketsan Bilgi Yarışması” etkinliği ise katılımcıların bilgi seviyelerini test etmelerine olanak sağlamakta ve ödüller kazanmalarını sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.