Askere giderken hangi eşyalar götürülür?

27.09.2019
A+
A-
Askere giderken hangi eşyalar götürülür?

20 yaşını doldurmuş her Türk gencinin yapmakla mükellef olduğu vatani görevi var; askerlik. İlk önce 18 ay olan askerlik süresi, sonrasında 12 aya indirilmiş ve en sonda 6 aya indirilerek yarı profesyonel orduya geçilmişti. Önümüzdeki Ekim ayından itibaren 99/4’lerin gideceği askerliğin en çok merak edilen sorusu askere giderken hangi eşyalar götürülür oluyor. Her ne kadar gereken malzemeleri askeriye veriyor olsa da tabii ki kişilerin götürmek zorunda olduğu bazı özel eşyalar mevcut.

Bu durum, Kasım ayı askerlik celbi yerleri de açıklandıktan sonra hem askerlik görevini yapacak gençlerin hem de ailelerin en büyük merakı haline geldi. Artık askerlik dönemine az bir süre kalmış iken internette araştırma yapan gençler, gerekli eşyalarını ona göre hazırlayarak askeriyeye teslim olma tarihini bekliyorlar.

Askere giderken hangi eşyalar götürülür sorusunun cevabı ne?

askere götürülecek eşyalar

Askeriyenin verdiği eşyalara rağmen özel eşyaları götürmek sizin için oldukça fazla önem arz ediyor. Peki bu özel eşyalar neler?

  • Boyundan asılan ipli cüzdan: Askeriyede hırsızlık olayları maalesef oldukça fazla. Özellikle yeni gelmiş olanların eşyaları daha çok çalınıyor. İç çamaşırı, cüzdan, para, permatik; hiç fark etmeksizin bütün eşyalar çalınabiliyor. Boyundan asılı ipli cüzdan sayesinde değerli eşya ve paralarınızın çalınmasını bir nebze de olsa önleyebilirsiniz.
  • Banyo ve temizlik malzemeleri: Yanınızda götürmeniz gereken eşyalardan birisi de tabii ki temizlik malzemeleri. Vücut temizliğinin çok önemli olduğu peygamber ocağında, banyo zamanı vücudunuzun kokmasını önlemek için çeşitli temizliğini yapmalısınız.
  • Eller ve yüz için bakım kremleri: Normalde bu tür kremler fazla kişinin aklına gelmez lakin çok önemlidir. Başka şehre gittiğiniz için yaşayacağınız iklim değişikliği, teninize istenmeyen zararlar verebilir. Bu gibi durumları önlemek için bakım kremleri kullanabilirsiniz.
  • İçlik: Zorlu kış şartlarında Mehmetçik’in vazgeçilmezi olan içlikler, sizi üşümekten büyük oranda koruyacaktır. Vücut ısınızın dengede olması demek, sizin sağlıklı ve zinde olmanız demek.
  • İç çamaşırı: Tabii ki askeriyenin olmazsa olmazı iç çamaşırı. Yanınıza oldukça fazla almanızı öneririz zira beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kim bilir askeriye gittikten iki gün sonra iç çamaşırlarınız çalınabilir.

Bu sayede askere giderken hangi eşyalar götürülür sorusuna cevap vermiş olduk. Siz de bu özel eşyalarınızı yanınızda götürerek peygamber ocağında zorluk yaşamazsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.