İnstagram Takipçi Satın Al

Kasım 2019 Askerlik Dönemi Yerleri Açıklandı

Kasım 2019 Askerlik Dönemi Yerleri Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü (ASAL) tarafından yapılan duyuruda Kasım 2019 askerlik dönemi için önemli açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamada Kasım 2019 askerlik yerleri, er, erbaş, yedek astsubay ve yedek subay sınıflandırma sonuçlarına da yer verildi. Açıklamada ayrıca celp ve sevk belgeleriyle alakalı da yapılacak işlemlerin tarihleri yer alıyor.

Kasım ayı celp döneminde askere gidecek 99/4’lerin merakla beklediği açıklama bizzat ASAL’ın internet sitesinde yapıldı. Askerlik yerleri belli olan yükümlüler artık Kasım ayının gelmesini ve silahaltına alınmayı bekliyorlar.

Kasım 2019 askerlik dönemi yerleri işlemleri

kasım askerlik yerleri

Kasım 2019 askerlik yerlerini merak eden yükümlüler, e-Devlet üzerinden nereye düştüklerini görebiliyor olmalarına rağmen sevk kağıtlarını alamıyorlar. ASAL yaptığı açıklama ile yükümlülerin hangi tarihte hangi işlemleri yapması gerektiğini de duyurdu.

-Yükümlüler Ekim 2019 celp ve sevk için belgelerini 23 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 23 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında da askerlik şubelerinden alabilecekler.

-Yükümlüler Kasım 2019 celp ve sevk için belgelerini 15 Ekim ile 31 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 15 Ekim ile 01 Kasım tarihleri arasında da askerlik şubelerinden alabilecekler.

-Yükümlüler Aralık 2019 celp ve sevk için belgelerini 15 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 15 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında da askerlik şubelerinden alabilecekler.

Yukarıda verilen tarihler arasında yükümlüler askerlik işlemlerini yapabilirler. Şayet bu tarihleri kaçırırsanız kaçak durumuna düşecek kadar tehlikeli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Erbaş, yedek astsubay ve yedek subay sınıflandırma sonuçlarını merak edenler ise yine e-Devlet üzerinden kontrol etmek zorundalar.

-Erbaş sınıflandırma sonuçları için buraya,
-Yedek subay sınıflandırma sonuçları için buraya,
-Yedek Astsubay sınıflandırması için ise buraya tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ekim, Kasım ve Aralık 2019 celp döneminde askere gidecek yükümlüler gerekli işlemleri sağladıktan sonra eğitim yerlerine günü gelince teslim olabilirler. Ekstra olarak açıklamada 7179 sayılı askeralam kanunun 23. maddesi gereği celp ve sevk döneminde istirahat raporu bulunan yükümlülerin, raporun bitmesini takiben ilk iş günü askerlik şubelerine müracaat etmeleri söylendi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.