İnstagram Takipçi Satın Al

Bekçilik mülakat yerleri, sözlü sınav yerleri ve tarihleri açıklandı

27.09.2019
A+
A-
Bekçilik mülakat yerleri, sözlü sınav yerleri ve tarihleri açıklandı

Bekçilik için başvuru yapanların adayların merakla beklediği açıklama Emniyet Genel Müdürlüğü’ne (EGM) bağlı Polis Akademesi tarafından geldi. Polis Akademisi yaptığı açıklamayla bekçilik mülakat yerleri, sözlü sınav yerleri ve tarihleri duyurarak adayların merakını dindirdi.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için yapılacak mülakatlara katılacak adayları ilgilendiren açıklama şöyle; ‘’2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sözlü Sınavına katılacak adayların sınav merkezleri ile tarihleri açıklandı.’’

Sınırlı sayıda alımın yapılacağı 2019/1. Dönem Bekçilik mülakatına binlerce aday başvuru yapmış ve eleme yapılarak bu sayı yüzlere indirilmişti. Mülakatları ve sınavı başarılı şekilde tamamlayan bekçiler, EGM bünyesinde eğitimlerinin ardından görevlerine başlayacaklar

Yüzlerce adaylar arasından yapılacak mülakat ve sınavlarla kaç tane bekçinin göreve başlayacağı belli olacak. Yeni bekçilerin görev yeri ise ikametgah adreslerine göre belirlenmekte olup, ihtiyaç duyulan bölgeler de olabiliyor.

Bekçilik nedir?

Bekçiler, EGM’ye bağlı şekilde gece görev yapan ve bir alan ya da bölgenin güvenliğinden sorumlu kişilerdir. İstisnalar haricinde akşam 22:00 ile sabah 06:00 arası görev yapan bekçiler de silah taşımak ve gerektiğinde de kullanma yetkisine sahiptir. Vatandaşlardan kimlik kontrolü de yapan bekçiler, olası bir durumda bölgeye en yakın karakolu kullanabilirler.

Bekçilik mülakat yerleri ve tarihleri nasıl öğrenilir?

bekçilik sınav yerleri

2019 yılının 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçilik mülakat yerleri ve tarihleri diğer mülakatlarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden açıklandı. Ayrıca adaylar Polis Akademisi’ne ait www.pa.edu.tr üzerinden de T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet kapı şifreleri ile de sorgulayabilecekler.

Polis Akademisi’nden yapılan açıklamada ise adaylara posta yoluyla hiçbir evrakın gönderilmeyeceği, adayların sınav yerlerine gelirken yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazları ya da bu tür cihazları getirmemeleri söylendi.

Siz de şayet bekçi adaylarından birisi iseniz buraya tıklayarak mülakat yerinizi, sözlü sınav yerinizi ve tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca e-Devlet üzerinden de sorgulamak isterseniz buraya tıklayarak istediğiniz sonuçlara başarılı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Katılacak bütün adaylara başarılar dileriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.