Askerlik Yükümlülüğü Bulunmamaktadır Ne Demek?

Askerlik Yükümlülüğü Bulunmamaktadır Ne Demek?

 

Bazı yükümlülerin askerlik işlemlerini e-devlet üzerinden yapmak istediği zaman, karşısına yükümlü olarak kayıtlarının olmadığı bu yüzden de askerlik yoklama işlemlerini yaptıramayacaklarına yönelik bir ibare uyarısı gelmektedir. Bu yazı çoğu kişiyi tedirgin etmenin yanı sıra merak da ettirmektedir. Bu tarz bir yazı ile karşılaşan yükümlüler, aslında muayene ve yoklama işlemlerini tam yaptırmalarına rağmen şüpheye düşmekte ve emin olamamaktadır. Başvuruyu e-devlet üzerinden yapmak isteyen yükümlülerde panik ortamı yaratılmasına sebep olmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu sorunuz ile ilgili gerekli bilgilendirmelerde bulunmaya çalışacağız.

PEKİ BU YAZI SİZE NE ANLATMAK İSTİYOR?

İlk olarak söylememiz gereken şey e-devlet üzerinden yapacak olduğunuz başvuruda yükümlü olduğunuza yönelik herhangi bir kaydınızın olmadığına ve bu yüzden ise askerlik yoklama işlemlerinizin yapılamayacağı ibaresi ile karşılaşırsanız kesinlikle endişe etmenize veya telaş olmanıza hiç gerek yoktur. Karşınıza çıkmış olan bu bilgilendirme askerlik şubeleri ve e-devlet arasında gerçekleşmiş olan bir aksaklık sebebi olmaktadır.

Sizler başvurmak için gittiğiniz de askerlik şubeleri tarafından bilgileriniz kayıt altına alınmakta ve tutulmaktadır. Bu kayıt altına alınan kişilerin bilgileri ise düzenli olarak e-devlet veri tabanına aktarılmakta. Bahsi geçen bu iki site zaman zaman tüm verileri güncelleyip birbirlerine bilgi akışı sağlamaktadır. Güncelleme olmadığı sırada askerlik şubesinden yapmış olduğunuz bir başvuruyu e-devlet sistemi o anda göremeyebilmekte. Böyle bir durum ile karşılaşmanız halinde eğer yaptığınız başvurudan eminseniz ve bir hata olduğunu düşünmüyorsanız, hiçbir endişe duymanıza gerek yoktur. Bu karşılaştığınız durum bir sistemsel hatadır ve sizin yapmanız gereken tek şey beklemektir.

ASKERLİK ŞUBESİNE GİTMEM GEREKLİ Mİ?

Bu konu ile ilgili olarak içiniz rahat etmediyse askerlik şubesini telefon ile arayarak ya da gidip bilgi alarak sonuca kavuşturabilirsiniz. Askerlik şubesinin size vereceği bilgi güncel ve doğru bilgi olacaktır. E-devlette bulunan bilgi ise henüz güncellenmediği için sizi yanıltma payı vardır.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.