“Baykar-ASELSAN İhracat Birlikteliği Global Arenada Yolumuzu Açmayı Sürdürüyor”

29.08.2023
A+
A-
“Baykar-ASELSAN İhracat Birlikteliği Global Arenada Yolumuzu Açmayı Sürdürüyor”

ASELSAN, TOLUN güdümlü mühimmatın ilk ihracat sözleşmesini imzaladı. Bu sözleşme sonucunda, BAYKAR ile Akıncı platformlarında kullanılmak üzere toplamda 35.580.000 ABD Doları değerinde TOLUN güdümlü mühimmat ihracatı gerçekleştirilecektir. Bu, TOLUN güdümlü mühimmatının ilk ihracat sözleşmesidir.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, sosyal medya hesabında paylaştığı bir gönderide, “Savunma teknolojilerinde öncelikli hedeflerimizden biri dünya pazarına güven sağlamak ve ülkemize katma değer sunmaktır. BAYKAR ve ASELSAN’ın ihracat birlikteliği, küresel arenada yol açma çabalarımızı sürdürüyor. Tebrikler!” ifadelerine yer verdi.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Geçtiğimiz ay imzalanan ilk LGK-83 ihracat sözleşmesinin ardından, TOLUN güdümlü mühimmat ve SADAK-4T akıllı salanımızın da AKINCI platformunda kullanılması için sözleşme imzalandı. İhracat odaklı büyüme vizyonumuzla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

BAYKAR CEO’su Haluk Bayraktar da konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu ve şunları söyledi: “Milli ve özgün olarak geliştirdiğimiz SİHA platformlarının ihracat başarısı, Türk savunma ve havacılık sektöründeki yüzlerce firma için de fırsatlar yaratıyor. Tolun’un ilk ihracat başarısı hayırlı olsun. Emeği geçen tüm ASELSAN ekibini tebrik ederim.”

Bu işbirliği, Türk savunma ve havacılık sektörünün uluslararası alanda gelişmesine ve ihracat kapasitesinin artmasına önemli bir katkı sağlamaktadır. TOLUN güdümlü mühimmatın ihracat sözleşmesi, Türk savunma sanayisinin gücünü ve kalitesini bir kez daha kanıtlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.