Bekçi Üniforması 2020 Yılı

23.05.2020
A+
A-
Bekçi Üniforması 2020 Yılı

Bekçilik mesleğinin ortaya çıkmasıyla birlikte popülerliği beklenmedik bir şekilde hızla artmıştır. Bekçilik mesleği gerek yüksek maaşları gerek memur niteliği kazandırmasıyla birlikte birçok vatandaş için oldukça cazip bir meslek haline gelmiştir. Bekçilik mesleği günümüzde yeni bilinmeye başlanan meslek grubu olması nedeniyle vatandaşlar bu meslek grubuyla ilgili akıllarında oldukça fazla derecede soru biriktirmiş haldedirler. Bu yazımızda sizlerle birçok kişinin merak ettiği ve araştırmasını yaptığı bekçilik mesleğinde kullanılacak olan üniformaların nasıl olması gerektiği hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

İlk olarak bekçilerin kullandığı ve kullanacağı üniformalar tıpkı polis de olduğu gibi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Bu üniformalar belirlenirken bekçinin herhangi bir operasyonda hareket kabiliyetini engellememesi ve sokakta bekçinin vücut ısısını koruması için tasarlanır. Aynı şekilde yazlık üniformalarda bekçilerin bunaltıcı yaz aylarında sıcaklardan dolayı mesleğini yaparken herhangi bir engel oluşmaması için tasarlanmaktadır. Kısaca tıpkı polis üniformalarında olduğu gibi bekçi üniformaları da kullanan kişinin konforunu en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmaktadır.

Bekçi Üniformaları Nasıl?

Aynı zamanda bekçi üniformalarında bekçilerin kullanacak oldukları ekipmanlar için uygun bir alan oluşturulmaktadır. Bu nedenle bekçi bu malzemeleri taşırken herhangi bir rahatsızlık hissetmeyecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu kıyafet yönetmeliğine göre bekçi kıyafetleri belirlenen renkte olmak zorundadır ve bu rengin dışına çıkılmamalıdır. Aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bekçiler tarafından kullanılacak olan şapka, bot, ayakkabı ve kıyafet standartları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiştir.

Bekçiler resmi kıyafetler ile birlikte görünebilecek olan sivil kıyafetleri giymeyi yasaklamıştır ve bekçilere siyah çorap giyme zorunluluğu getirilmiştir.

Bekçiler yanlızca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olan resmi kıyafetlerle görevlerini yapmak zorundadırlar, görev esnasında herhangi sivil bir kıyafet yada standartlar dışında bir kıyafet giymemelidirler. Aksi taktirde disiplin kuruluna sevkederler.

Bekçi kıyafetlerini bekçiler ve bekçi adayları polis ve asker üniformalarının satıldığı noktalardan temin edebilmektedirler. Ayrıca gelişen online alışveriş olanakları nedeniyle bekçiler üniformalarını online olarak internet üzerinden de sipariş edebilmektedirler.

Bu yazımızda sizlere bekçi üniformalarının standartlarını ve nasıl olması gerektiği hakkında bilgilendirmeler yaptık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.