Bekçi Yedekler Nasıl Çağrılacak

06.07.2020
A+
A-
Bekçi Yedekler Nasıl Çağrılacak

Bekçi Yedekler Nasıl Çağrılacak

Bekçilik başvurusu yapan ve niteliklerin tamamına uyarak, sınavlarda başarılı olan bekçi adaylarının pek çok yedek olarak belirlenmiştir. Önceki dönemde yedeğe alınan bekçiler, ihtiyaç olması dahilinde göreve çağırılıyor. Asıl olarak bekçilik görevine kabul edilen ve çeşitli nedenlerden ötürü göreve başlamayan bekçilerin yerine, yedek olan adaylar dahil edilmektedir.

2019 bekçilik başvurularının başlaması ile birlikte, daha önce yedeğe alınan ve göreve çağrılmayan adaylar da başvuru yapabilecekler.

Yedekteki Bekçilerin İşe Alım Süreci

Yedek olarak belirlenen bekçi adayları, asıl bekçilerin göreve başlamaması durumunda işe başlamaktadırlar. Ancak çok sayıda yedek olması, binlerce başvuru olması nedeniyle yedeklerin çoğu, göreve çağrılmamaktadır.

8 bin bekçi alımının yapılacağı 2019 yılı içerisinde, bekçi olmak isteyen kişiler yeniden başvuru yapabilirler. Yedekler arasından göreve çağrılanlar, duyuru yöntemiyle değil özel olarak iletişim kurularak, göreve dahil edileceklerdir. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından iletişim sağlanarak, yedek bekçilerden göreve kabul edilenler çağrılacakladır.

Göreve Çağrılan Yedeklerin Yapması Gerekenler

Yedeğe alınan ve göreve gelmeyen asılların yerine işe alınan bekçiler, Emniyet Müdürlüğü tarafından iletişim sağlandıktan sonra, diğer işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hizmet içi eğitim dahilinde POMEM okullarında yaklaşık 40 gün eğitim alan bekçi adayları, sağlık raporu alımı ve güvenlik soruşturması aşamaları, bulundukları ilin emniyet müdürlükleri tarafından yapılıyor.

İşe alımlarda, yedekler sırasına göre çağrılacaktır. Tüm elenen adayların yerine, yedekler çağrılarak görev ataması yapılacaktır. İşe alınacak adaylar için toplu duyuru yapılmayacak ve özel davet sunularak atama yapılacaktır.

Yedek Adaylardan Yeni Başvuru Yapabilir mi?

Yedek bekçi adayları, 2019 yılı bekçi işe alımlarına yeniden başvuru hakkı kazanabilirler. Mart 2019 başvuruları dahilinde, tüm yedek bekçi adayları yeniden başvuru yapabilirler.

Başvurular için ilk etapta online sistemler üzerinden erişim sağlanabilir. Polis Akademisi resmi web sayfası üzerinden ve e-devlet sistemi üzerinden direkt olarak başvuru yapılabilir.

18 yaş ve 31 yaş arasında olan adaylar, tüm öz niteliklere uygunluk halinde başvuru belgelerini iletebilirler. Sonrasında ise yazılı ve sözlü sınav, fiziki test ve sağlık muayenelerinde olumlu sonuç almaları halinde, bekçiliğe kabul edilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.