İnstagram Takipçi Satın Al

Düztaban Olmak Polislik Yapmaya Engel Midir?

07.07.2020
A+
A-
Düztaban Olmak Polislik Yapmaya Engel Midir?

Günümüzde çoğu polis olmak için istenilen yaşa gelmiş vatandaşımız polislik yapmak için ne gibi sağlık sorunun veya psikolojik rahatsızlığın engel olup olmadığını bilmemektedir. Sağlık raporundan kalmanız için kimi zaman bir uzvunuzun eksikliği yeterli olur kimi zaman ise psikolojik rahatsızlıklarınız neden olabilmektedir. Bu tür sağlık sorunlarından sadece biri olan düztabanlık polislik yapmanıza engel midir?

DÜZTABAN NASIL OLUR?

Tüm insanlarda olan ayağın iç kavisinin belirgin olamaması durumuna düztabanlık adı verilir. Bu sağlık sorunlarından tabi ki biridir. Ciddi anlamda günlük yaşamda sorun yaratabilmektedir. Bu sağlık sorunlarının en başında kramp ve kasılmalar gelebilmektedir.

Bu sağlık sorunu tek başına doğuştan olmayabilir, daha sonradan da ayağın iç tarafının deformasyonundan kaynaklanıyor olabilir. Bunun gibi bir durumda ise kasılmalar daha şiddetli ve daha fazla olabilmektedir.

 

DÜZTABAN İÇİN RAPOR ALINIR MI?

Polislik için sağlık kontrolüne gittiğinizde sizi baştan aşağıya muayene ettikleri için düztaban olduğunuzu göreceklerdir. Düztaban çıkmanız halinde ise bu durum raporlara geçecektir. Polislik için bu durum önemlidir ve polislik yapmak için bir engel sebebi olabilir.

 

DÜZTABAN POLİS OLAMAMA SEBEBİ MİDİR?

Düztaban durumu kişinin polislik yapmaya elverişli olması ya da olmaması sonucuna bakarak bu durumu etkileyebilecek nedenler arasında kendine bir yer bulabilir. Eğer sağlık kontrolleri sırasında gittiğiniz tam teşekküllü hastanede çıkmış olan raporda kesin bir sonuç var ise şunu söyleyebiliriz ki, polis olmanıza engel teşkil eden bir sebebiniz olmuştur.

Birçok olumsuz etkiye sebep olması gerekçesi ile ise düztaban olan kişi Polis okulları, çarşı ya da mahallede bulunana bekçi, Uzman Er ya da Subay gibi spor ile yakından ilgili olan meslekleri yapamaz. Bununla birlikte düztaban olan bir kişi ön sağlık aşamasına geldiğinde kolaylıkla elenir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.