Biden, kongreden 40 milyar dolar talep ediyor

11.08.2023
A+
A-
Biden, kongreden 40 milyar dolar talep ediyor

Başlık: Biden, kongreden 40 milyar dolar talep ediyor

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya ve diğer uluslararası ihtiyaçlar için 24 milyar dolar, sınır güvenliği için 4 milyar dolar ve doğal afet yardımı için 12 milyar dolar olmak üzere yaklaşık 40 milyar dolarlık ek harcamayı kongre onayına sunacak. Ancak Biden’ın bu talepleri, Trump ile ilişkileri olan ve Ukrayna yardımlarının azaltılmasını isteyen muhalefet üyeleri tarafından engellenebilir.

Bu ek harcama paketini destekleyen Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Biden yönetiminin Amerika’nın hem içerdeki hem de dışarıdaki insanlara yardım etmek konusundaki kararlılığını gösterdiğini belirtti ve bunun aynı zamanda Vladimir Putin, Çin hükümeti ve diğerleri gibi Amerika’nın dünya çapında demokrasiyi savunma konusundaki kararlılığına açık bir mesaj olduğunu söyledi.

Biden hükümeti ayrıca Savunma Bakanlığı için 13.1 milyar dolar, Kiev’e gönderilecek ekipman için ve Ukrayna’ya gönderilen ABD stoklarının yenilenmesi dahil olmak üzere 9.5 milyar dolar talep ediyor. Ayrıca, Afrika ülkelerinin Wagner Grubu’na karşı desteklemesi için kongreden 200 milyon dolar talep ediliyor.

Kaynak: www.savunmatr.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.