Bu Yıl Bayrağı Kim Yakalayacak?

16.09.2023
A+
A-
Bu Yıl Bayrağı Kim Yakalayacak?

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) önderliğinde, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) tarafından bu yıl 9’uncu kez düzenlenen “Türkiye’nin en uzun soluklu siber güvenlik yarışması Capture The Flag-CTF (Bayrağı Yakala)” 27-28 Ekim’de online olarak gerçekleştirilecek.

Toplamda 225 bin TL’lik para ödülünün dağıtılacağı STM CTF’23 için başvurular başladı.

Etkinlik, bu yıl SSB tarafından düzenlenen Siber Güvenlik Haftası kapsamında gerçekleşecek.

Bu yılki yarışmada biraz mola verdikten sonra geri dönüş yapan beyaz şapkalı hackerlar kıyasıya mücadele edecek.

Yarışmada birinci olan takım 100 bin lira, ikinci olan takım 75 bin lira, üçüncü olan takım ise 50 bin lira para ödülü kazanacak.

Kazanan takımlara ödülleri, Siber Güvenlik Haftası kapsamında düzenlenecek ödül töreninde verilecek.

Türkiye’nin en uzun soluklu CTF’inde yarışmacılar, siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için mücadele ediyor.

CTF’te mücadele edecek yarışmacılar; kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamalar gibi alanlarda belirlenen siber güvenlik sorularını çözmeye çalışacak.

Geçen yıl 156 takımın ve 613 yarışmacının mücadele ettiği CTF finalinde ise 200 yarışmacı ve 50 takım kozlarını paylaşmıştı.

Geçen yılın birincisi olan takım, bu yıl da hedeflerini yüksek tutuyor.

CTF’e katılarak derece başarısı gösteren yarışmacılar, STM’de staj yapma veya kariyer imkânı elde edebiliyor.

STM, siber güvenlik alanındaki yenilikçi yaklaşımı ve başarılarıyla dikkatleri çekiyor.

CTF yarışması, siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençler ve siber güvenlik araştırmacılarının ilgi odağı haline geliyor.

Savunma sanayine mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarında 30 yıldır hizmet veren STM, bugün sahip olduğu temel kabiliyet ve teknolojilerini askeri deniz platformlarından taktik mini İHA sistemlerine, uydu çalışmalarından siber güvenliğe, büyük veri analitiğinden yapay zekâ uygulamalarına varan stratejik alanlarda kullanarak, Türkiye ile dost/müttefik ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürütüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.