Dünyevi Payelerle Ölçülemeyecek Büyük Bir Şeref: Gaziler Günü

16.09.2023
A+
A-
Dünyevi Payelerle Ölçülemeyecek Büyük Bir Şeref: Gaziler Günü

Milletimizin cesareti ve fedakarlığıyla canını hiç düşünmeden vatanı için mücadele eden kahraman gazilerin şeref ve şan günü olan 19 Eylül Gaziler Günü, Millî Savunma Bakanlığı Atatürk Kültür Sitesi’nde düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Milli Savunma Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci ile Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İrfan Özsert de katıldı. Gaziler ve aileleri de törende yer aldı.

Törende, Armoni Mızıkası Komutanlığı ile MSB Mehteran Birliği, TRT ses sanatçılarıyla birlikte kahramanlık marşlarını seslendirdi. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri bandoları da 100. Yıl Marşı’nı seslendirdi.

Törende bir konuşma yapan Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, gazilik şerefine ulaşan kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını ve vatanları için gösterdikleri cesaretlerini vurguladı. Gazilik unvanının hiçbir maddi değer ve dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şeref olduğunu belirtti.

Bakan Güler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin büyük başarılarını aziz şehitlere ve gazilere borçlu olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Türkiye’nin uluslararası barış ve istikrarın sağlanmasında önemli bir aktör olduğunu da sözlerine ekledi.

Gazilerimize minnettarlık duygularını ifade eden Bakan Güler, onların ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ve bu çabaların devam edeceğini dile getirdi.

Bakanlık olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü artırmak için yerli ve millî savunma sanayi ürünlerini geliştirdiklerini ve ulusal ve uluslararası tatbikatlarla personellerinin niteliklerini geliştirdiklerini belirten Güler, Türkiye’nin savunma ve güvenlik alanındaki tedbirlerini en üst seviyeye çıkardıklarını söyledi.

Millî Savunma Bakanı Güler, Türkiye’nin uluslararası ilişkilerdeki rolünü ve bölgesel istikrar için yaptığı çalışmaları da vurgulayarak, Karadeniz Tahıl Anlaşması’nın canlandırılması ve Ege ve Doğu Akdeniz sorunlarının çözümü konusunda çaba gösterdiklerini ifade etti.

Törenin sonunda Bakan Güler ve komutanlar birlikte öğle yemeği yedi. Gaziler Günü töreni duygu dolu anlara sahne oldu ve kahraman gazilerimize olan minnet ve saygımızı bir kez daha ortaya koydu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.