CANİK, Cumhuriyet’in 100’üncü Yılında Şampiyon

04.11.2023
A+
A-
CANİK, Cumhuriyet’in 100’üncü Yılında Şampiyon

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak düzenlenen IDPA-Türkiye Şampiyonası, CANİK’in ana sponsorluğunda Bulgaristan’da gerçekleştirildi. Bu şampiyonaya Macaristan, Polonya, Romanya, İtalya, Litvanya, Bosna Hersek, Sırbistan, Ukrayna, Hırvatistan, Estonya, Bulgaristan ve Türkiye’den toplam 111 seçkin sporcu katıldı.

CANİK Spor Atıcılık Takımı daha önce birçok uluslararası turnuvada kupalar kazanmıştı ve IDPA Türkiye Şampiyonası’nda da başarılı oldu.

Alperen Kıvılcım, genel sıralamada birinci olarak Carry Optic Master 1, Carry Optic Division Champion, High Industry ve Carry Optic High Staff ödüllerini aldı. Taha Oğuzhan Kaymak ise Esp-SS kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

CANİK Genel Müdürü Cahit Utku Aral ise şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerliyor, ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada gururla dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bugün hem savunma sanayisi hem de sportif atıcılıkta dünyanın büyük ilgi ile takip ettiği bir marka haline geldiklerini ifade eden Aral, şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde elde ettiğimiz Dünya Şampiyonluğunun ardından, IDPA Türkiye Şampiyonası’nı da başarı ile tamamladığımız için mutluyuz. Sportif atıcılığın yanı sıra bu alandaki sporcuların da yetiştirilmesi için katkı sunuyor, sponsorluk desteklerimizle, bu müsabakaların sesi olmayı sürdürüyoruz. Ülkemiz için son derece büyük önem taşıyan, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum gününde elde ettiğimiz bu kıymetli ödüllerden dolayı CANİK Spor Atıcılık Takımımızı tebrik ediyorum.”

Yorum

Ülkemizin uluslararası arenada başarılı bir şekilde temsil edilmesi gurur vericidir. CANİK Spor Atıcılık Takımı, Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen bu şampiyonada büyük bir başarı elde etmiştir. Bu başarılar, hem sporcuların yeteneklerini hem de ülkemizdeki savunma sanayinin ne kadar ilerlediğini göstermektedir. Türk sporcuların böyle uluslararası platformlarda başarılı olması, genç sporcularımıza da ilham kaynağı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.