CANiK Ekibi Alabama’da Dünya Kupası için Hazır Bulunuyor – Savunma Sanayi

14.10.2023
A+
A-
CANiK Ekibi Alabama’da Dünya Kupası için Hazır Bulunuyor – Savunma Sanayi

IDPA Dünya Şampiyonası, Amerika Birleşik Devletleri’nin Alabama eyaletinde düzenlenecek ve dünyanın farklı bölgelerinden 395 yetenekli atıcı mücadele edecek.

CANiK’in başarılı sporcuları Takım Kaptanı Nils Jonasson ve Alperen Kıvılcım, bugün başlayan turnuvada Türkiye’yi temsil etmek üzere yola çıktı.

Nils Jonasson

Daha önce birçok uluslararası turnuvada başarı elde eden CANiK Spor Atıcılık Takımı, dört yılda bir düzenlenen ve dünyanın en büyük iki sportif atış yarışmasından biri olan IDPA World Championship 2023 için Alabama’ya gitti.

Bu yıl 12-14 Ekim 2023 tarihlerinde Talladega ilçesinde gerçekleştirilecek olan turnuvada, seçkin 600 atıcı arasından elemeler sonucunda seçilen en iyi 395 atıcı yarışacak.

Alperen Kıvılcım

IDPA Dünya Şampiyonası’nda CANiK takımı, ABD’de Yılın Tabancası ödülünü kazanan SFx RIVAL-S ile yarışacak.

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku ARAL, şirketin global büyümesini sadece inovatif ürünlerle değil, eğitim ihracatı ve sportif atıcılık alanındaki destekleriyle de artırdığını belirtti.

Aral, şunları söyledi: “Sportif atıcılığın gelişmesine destek olmak amacıyla bugüne kadar Türkiye ve dünyadaki pek çok uluslararası müsabakada hem sporcularımız hem de sponsorluklarımızla CANiK olarak yer aldık. IDPA Dünya Şampiyonası gibi alanın en büyük organizasyonlarından birine en üst düzeyde katılarak Türkiye’yi gururla temsil etmeye devam ediyoruz. Gelecek dönemde de gençleri destekleyerek, yeni şampiyonluklar kazanmayı hedefliyoruz ve dünya çapında sportif atıcılığın yaygınlaşmasını sağlamak için gençlere ve organizasyonlara sponsorluklarımızı sürdüreceğiz.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.