“Gençlerle Buluşan ASELSAN, Geleceği Aydınlatıyor: Teknofest İzmir

23.09.2023
A+
A-
“Gençlerle Buluşan ASELSAN, Geleceği Aydınlatıyor: Teknofest İzmir

Türkiye’nin teknoloji devi ASELSAN, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in İzmir ayağında, savunma alanında yirmi yeni sistemini gençlerle buluşturacak. ASELSAN, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T3 Vakfının yürütücülüğünde, Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST İzmir’de, 300 metrekarelik stant alanında ziyaretçilere ev sahipliği yapacak.

TEKNOFEST, “Ayakları yere basmayan festival” mottosuyla düzenleniyor ve İstanbul ve Ankara’nın ardından 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek. Festival boyunca havacılık gösterileri, ödül törenleri, simülasyon alanları, eğitici atölyeler ve sahne şovları gençlere dolu dolu bir teknoloji macerası yaşatacak.

ASELSAN, genç ziyaretçilere özgün mühendislik ürünlerini sergileyecek. Bunlar arasında Murad Muharip Uçak Burun Radarı, Avcı Kaska Entegre Kumanda Birimi, Toygun Elektro Optik Sensör Sistemi, Karat Kızılötesi Arama ve Takip Sistemi, Tolun Güdüm Kiti, Karetta Anti GNSS, AselFlir-600 Elektro-Optik Sensör Sistemi, Ertuğrul Bomba İmha Robotu, Aslan İnsansız Kara Aracı, Deringöz Otonom Sualtı Aracı, Zoka Akustik Torpido Karşı Tedbir Sistemi, GÜRZ Hava Savunma Sistemi, HİSAR A+ Füze Fırlatma Sistemi yer alıyor.

ASELSAN, TEKNOFEST İzmir’in güvenliği için milli çözümler sunacak. Festival alanı 40 güvenlik kamerasıyla izlenecek ve elde edilen görüntüler TEKNOFEST Koordinasyon Ofisine aktarılacak. Ayrıca, ASELSAN’ın geliştirdiği ARIN X-Ray Cihazı protokol giriş kapısında görev yapacak.

ASELSAN’ın sosyal sorumluluk projesi olan Tekno Macera, TEKNOFEST İzmir’de çocuklarla buluşacak. Bu etkinlikte çocuklar, Astronot Kıyafeti Tasarlama Atölyesi, Solar Uzay İstasyonu ve Mars Uzay Aracı Tasarım Atölyesi gibi farklı alanlarda deneyim yaşayacak. Bunun yanı sıra, Görev 2023 ve Uzay Bi Yolculuk sloganıyla gerçekleşecek ASELSAN uzay aracının simülasyon odasında uzay yolculuğuna çıkma fırsatı yakalayacaklar.

TEKNOFEST’e katılan genç beyinler arasında çeşitli yarışmalar düzenlenecek. Girişim Yarışmaları çerçevesinde sağlık, çevre, enerji, iklim ve engelsiz yaşam teknolojileri konularında yarışmalar gerçekleştirilecek ve bu yarışmalarda beş ASELSAN çalışanı jüri üyesi olarak görev alacak.

ASELSAN, “Gençliğe ilham olurken, geleceğe güven sunan” mottosunu benimseyen bir firma. İşte bu nedenle TEKNOFEST İzmir’de, ASELSAN’ın Girişimcilik Merkezi, a-Yetenek Programı, Lisansüstü a-Yetenek Programı, a-Gelecek Staj Programı, ASELSAN Akademi ve ASELSAN MTAL gibi projeleriyle gençlere ilham verecek ve geleceğe güven aşılayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.