ASELSAN’da Çalışmanın Nasıl Olduğunu Genel Müdür Anlattı

03.09.2023
A+
A-

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin istihdam alanındaki faaliyetleriyle ilgili bilgi vererek “ASELSAN’da nasıl çalışılır” sorusunu yanıtladı.

TEKNOFEST sırasında SavunmaSanayiST’nin sorularını cevaplayan Akyol, ASELSAN’ın Türk gençliğine önemli yatırımlar yaptığını ve gençlere inovasyon ve yaratıcı düşünme gibi yetenekler kazandırdığını vurguladı.

Ahmet Akyol, A-Yetenek Programı hakkında bilgi vererek “4. sınıf öğrencilerimizin, okuldan mezun olduktan sonra ASELSAN’da çalışabilecekleri bir programımız var. Her yıl yaklaşık olarak 200 öğrencimizi, belirli kriterleri karşılayanlar olmak üzere ASELSAN’a alıyoruz. Öğrencilerimiz okullarına devam ederken, ASELSAN’da mühendis mentörleriyle birlikte çalışıyorlar. Programı başarıyla tamamlayanlar ASELSAN’da mühendis olarak işe başlıyorlar. Mezun olanların %85-90’ı başarıyla programı bitiriyor ve ASELSAN’ın bir parçası oluyorlar.

TEKNOFEST gibi yarışmalara katılan mühendislerin de ASELSAN’da çalışma fırsatı bulduğunu belirten Akyol, bu yolla yüksek kabiliyetli personelleri şirkete kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti. Yaklaşık olarak 35 kişi, daha önce TEKNOFEST yarışmasında yer alanlardan oluşan mühendisler şu anda ASELSAN’da çalışıyorlar.

A-Yetenek Programı’na ek olarak, önümüzdeki yıl için Master öğrencileri için A-Yetenek+ Programı’nı başlatmayı planladıklarını söyleyen Akyol, yüksek lisans öğrencilerini de ASELSAN’da istihdam etmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu program için çalışmaların belirli bir aşamaya geldiğini ve ilanın bu yıl içinde yapılacağını ifade etti.

Ahmet Akyol, “ASELSAN, insan kıymetine olan önemi ve misyonu gereği bu gibi programlarla yatırım yapmaya devam edecek” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.