RF ve Anti-Tank Başlıklı KARGU, Savaş Gemileri İçin Tehlike Arz Edecek

03.09.2023
A+
A-
RF ve Anti-Tank Başlıklı KARGU, Savaş Gemileri İçin Tehlike Arz Edecek

RF Arayıcı Başlıklı ve Anti-Tank Harp Başlıklı KARGU Kamikaze İHA, düşman savaş gemileri için bir baş belası olacak. Detayları, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) Genel Müdürü Özgür Güleryüz açıkladı.

Bazı ülkeler, aslında sadece küçük miktarlarda alarak denemek istiyorlar ve bu düşük miktarlarda verdiklerimizle hala görüşmelerimiz devam ediyor. Sayılar giderek artıyor ve artması muhtemel görünüyor.

Ayrıca, RF Arayıcı Başlıklı KARGU’nun geliştirme çalışmaları STM’ın kendi kaynaklarıyla başlatılmıştır. KARGU’nun sürü halinde dahil olmak üzere farklı kullanım alanlarına nasıl değerlendirilebileceği konusunda Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde hem silahlı kuvvetlerimizle hem de yurt dışı müşterilerimizle görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.

KARGU’nun Anti-Tank başlığını taşıyan versiyonu için patlatma testleri başladı. Zırh Delici KARGU üzerinde bir süredir çalışıyoruz. Mühimmat üzerine Makina ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (MKE A.Ş.) ile birlikte çalışıyoruz ve tasarım ve geliştirme çalışmaları başarıyla tamamlandı. Patlatma testlerinin de yakın zamanda tamamlanmasıyla birlikte KARGU envantere girmeye hazır hale gelecek.

Birden fazla KARGU’ya sahip olduğunuzu düşünelim. Farklı yönlerden, farklı hızlarda ve farklı yüksekliklerde saldırabilirsiniz. Bu dronları sürü halinde kullanma olasılığınız vardır. Her birinde bir zırh delici mühimmat bulunmaktadır. Belki KARGU boyutunda olan bir drone, gemi üzerinde büyük etkiye sahip olmayabilir.

Ancak, geminin radar sistemini düşünün… Otomatik olarak radar sistemini tespit eden ve zırh delici mühimmat taşıyan KARGU’larla farklı yönlardan saldırdığınızda geminin kör olma olasılığı gibi pek çok potansiyel vardır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.