Gölcük’teki Denizaltı Havuzunda TCG Batıray Karşılanacak

18.09.2023
A+
A-
Gölcük’teki Denizaltı Havuzunda TCG Batıray Karşılanacak

Denizaltıların havuza alınması için özel olarak tasarlanmış olan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın ASFAT tarafından inşa edilmiş olan Denizaltı Havuzu, bugün (15 Eylül) ilk misafirini ağırlamaya başlayacak.

Dünyada kendi boyutunda tek olan denizaltı havuzunda, TCG Batıray denizaltısı yer alacak. Bu havuz, Türkiye’nin denizlerdeki hâkimiyeti açısından büyük bir öneme sahiptir ve faaliyet, Gölcük Tersanesi Komutanlığı’nda gerçekleşecektir.

Türkiye’nin gelişmiş savunma sanayii yeteneklerinden biri olan bu denizaltı havuzu, modern donanmamızın ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlandı. Havuz, denizaltıların bakım ve onarım işlemlerini daha etkin ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için gereken tüm donanıma sahiptir.

Gölcük’teki denizaltı havuzu, denizaltılarımızın daha uzun süreler boyunca su üstünde kalabilecek şekilde güçlendirilmesine olanak sağlamaktadır. Bu da operasyonel kapasitemizi önemli ölçüde artıracak ve denizaltılarımızın daha etkin bir şekilde faaliyet gösterebilmesini sağlayacaktır.

Bu büyük projenin tamamlanmasıyla birlikte, Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait denizaltılar daha etkin bir şekilde hizmet verebilecek ve ülkemizin denizlerdeki güvenliği daha da artacaktır. Denizaltı havuzunun ilk misafiri olan TCG Batıray, modern teknolojisi ve güçlü yapısıyla dikkat çekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.