STM’de yeni Yönetim Kurulu belirlendi

19.09.2023
A+
A-
STM’de yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Kaya, STM Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Yeni yönetimde STM Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak ise Reha DENEMEÇ görev alacak.

STM’nin Yönetim Kurulu, büyük ölçüde değişti ve yeni isimler atandı. STM’nin yeni yönetiminde Prof. Dr. İhsan Kaya başkanlık görevine devam ederken, Reha DENEMEÇ başkan yardımcısı seçildi. Ayrıca, Mehmet Fatih GÜÇLÜ, Adnan ÇELİK ve İsmail DOĞAN da Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildiler. Bu değişiklikler STM’nin yönetiminde yeni bir dönem başlattı.

STM Yönetim Kurulu

STM Hakkında

“Türkiye’nin ulusal güvenliği için yüksek teknoloji gerektiren alanlarda T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne; proje yönetimi, sistem mühendisliği, teknoloji transferi, teknik ve lojistik destek ile danışmanlık hizmetleri sağlamak amacıyla Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK) kararıyla 1991 yılında kurulduk. Bugüne kadar savunma sanayimizin milli projelerinde yer aldık ve kazandığımız mühendislik ve teknoloji birikimimizi genişleterek farklı alanlarda faaliyet gösteriyoruz.

Savunma sanayisindeki yerli ve ulusal projelere odaklanan STM, askeri deniz platformları, siber güvenlik, mini insansız hava araçları, radar sistemleri, uydu teknolojileri, komuta kontrol sistemleri, sertifikasyon ve danışmanlık gibi birçok alanda çalışmalar yürütüyor. Bu alanlarda yerli kaynakları kullanarak geliştirdiğimiz özgün ve kritik sistemlerle Türkiye’nin güvenlik ihtiyaçlarına çözümler sunuyoruz.

STM-TOGAN-İHA

Ayrıca, STM global pazarda da rekabet gücümüze katkı sağlayarak Türk savunma sanayisinin ihracat stratejilerini destekliyoruz. Ülkemizin en büyük savunma sanayii firmalarından biri olarak, teknolojik faaliyetlerimizi çeşitlendirerek kamu ve özel sektör ürünleriyle yenilikçi çözümler sunuyoruz. Sivil havacılık, tarım, sağlık ve enerji gibi çok geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz ve Türkiye’nin teknoloji tabanlı ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.