Prof. Dr. İhsan Kaya, STM Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi

19.09.2023
A+
A-
Prof. Dr. İhsan Kaya, STM Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı olan Prof. Dr. İhsan Kaya, artık Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ’nin (STM) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.

STM Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini daha önce Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün yürütüyordu. Ancak Haziran ayında görev değişikliği gerçekleşti ve Prof. Dr. İhsan Kaya bu göreve seçildi.

STM Yönetim Kurulu

STM Yönetim Kurulu hakkında detaylar için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

Prof. Dr. İhsan Kaya, 1980 yılında Malatya’da doğmuştur. Selçuk Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisans derecelerini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı’nda doktorasını tamamlamıştır. Akademik kariyerine 2002 yılında Selçuk Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamıştır. İlerleyen dönemlerde doçent ve profesör unvanlarını almıştır. Prof. Dr. İhsan Kaya’nın Endüstri Mühendisliği alanında birçok ulusal ve uluslararası yayını, projeleri ve ödülleri bulunmaktadır. 2019 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TUBA) tarafından “Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülüne (TÜBA-GEBİP)” layık görülmüştür. Ayrıca 2021 ve 2022 yıllarında Elsevier tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda “Dünyada İlk %2’lik Dilime Giren En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer almıştır. Prof. Dr. İhsan Kaya, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde pek çok görevde bulunmuş ve akademik başarısıyla tanınmıştır. Ayrıca STM’de 2018-2019 döneminde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Prof. Dr. İhsan Kaya, 26 Haziran 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Savunma Sanayii Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Kendisi evli ve 3 çocuk babasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.