Samsun’daki Atölyede Başlayan Yolculuk, 25 Yılda 70 Ülkeye İhracat Yapan Bir Dünya Devine Dönüştü

19.09.2023
A+
A-
Samsun’daki Atölyede Başlayan Yolculuk, 25 Yılda 70 Ülkeye İhracat Yapan Bir Dünya Devine Dönüştü

Türkiye’nin ve dünyanın önemli silah üreticilerinden biri olan CANİK, kuruluşunun 25. yıl dönümünü coşkuyla kutluyor. 1998 yılında Samsun’daki küçük bir atölyede başlayan yolculuk, bugün itibariyle dört kıtada bulunan 70 dost ve müttefik ülkeye %95’lik bir ihracat oranıyla devasa bir firma haline gelmiştir. CANİK, tabancalar, uçaksavarlar, top ve atış kontrol sistemleri gibi ürünleriyle dünya çapında tanınmaktadır.

Bu önemli dönüm noktasında CANİK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, 25 yıllık bir yolculuğun gururunu ve sevincini taşıdıklarını belirtti. Kuruluşlarının ilk adımını 18 Eylül 1998’de atan ve global savunma sektöründe zirveye tırmanma hedefiyle yola çıkan CANİK, stratejik planlarını kararlılıkla uygulayarak bugünlere kadar gelmiştir. Hedeflerine ulaşmalarını sağlayan ilkelerinin, dürüstlük, adalet, şeffaflık ve çözüm odaklılık olduğunu vurgulayan Aral, bu ilkelerin CANİK’ın temel taşları olduğunu ve onlara yolda rehberlik ettiğini ifade etmiştir.

Aynı zamanda Aral, CANİK’ın vizyonunun ateşli silahlar ve savunma alanında inovasyon, kalite ve zeka dolu çözümlerin en üst düzeyde temsilcisi olarak küresel bir marka olmak olduğunu belirtmiştir. Misyonlarının ise ateşli silahlar ve savunma alanında geleceğin ürünlerini tasarlamak, geliştirmek, üretmek ve yetenekli insan kaynaklarına yatırım yaparak yüksek verimliliğe sahip akıllı süreçleri hayata geçirmek olduğunu dile getirmiştir.

Bu 25 yıllık süreçte, CANİK sadece Türkiye için değil, aynı zamanda tüm dost ve müttefik ülkeler için bir çözüm ortağı olmuştur. Aral, bu başarıya ulaşmak için hayalleri gözlerinde canlandırdıklarını, planları yaptıklarını ve bunları hayata geçirdiklerini belirtmiştir. Ayrıca, zorlukları çalışanlar ve iş ortaklarıyla birlikte aşmalarının büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulamıştır. CANİK, yüksek teknoloji merkezleri formunda tesisler geliştirerek hedeflerine ulaşmayı başarmıştır.

Zafer Aral, CANİK ailesi olarak, birlikte başarılar elde ettiklerini ve gelecekte de işbirliği yaparak yeni zaferlere imza atacakları konusunda tam bir inanca sahip olduklarını söylemiştir. CANİK markası altında olduğu gibi, CANİK Academy, AEI Systems, Unirobotics, Unidef ve Mecanik gibi tüm iştirakler ve markalarıyla birlikte bu heyecanı yaşamaya devam edeceklerini dile getirmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.