Göz Çizdirmek Asker Olmaya Engel Olur Mu?

12.09.2020
A+
A-
Göz Çizdirmek Asker Olmaya Engel Olur Mu?

 

Asker olmak yaşını almış birçok Türk gencinin zaman zaman hayallerini süslemiştir. Gözlerinde çeşitli probleme sahip olan asker adayları ise göz çizdirme ameliyatının askerlik yapmalarına engel olup olmayacağını merak etmektedir.

 

ASKERLİK VE GÖZ ÇİZDİRMEK

2017 yılına kadar askerlik alımlarında göz çizdirilmesi kabul edilir bir ameliyat değildi. 2018 yılında ise göz çizdirilmesi ile ilgili güzel haberler gelmeye başladı. Ama bu sadece bir duyum olarak kaldı yazılı bir belgeye dökülmedi. Bilindiği üzere ise göz çizdirme iki farklı şekilde yapılmaktadır. İster ameliyatlı istenirse de lazer ile bu mümkündür. Sağlıktaki gelişme ile de birlikte bu konuda da bir şeyler yapılacağı beklenmektedir.

 

GÖZ ÇİZDİRENLER ASKER OLABİLİR Mİ?

2018 yılında göz çizdirenlerin derecesinin sıfıra düşmesi koşulu ile artık askere kabul edileceği duyulmuştu. Fakat henüz bir kesinlik söz konusu değildi. Günümüzde sağlık kontrolünden ameliyattan sonra alacağınız yüzde yüz sağlıklı raporu ile askerlikte engel kalmayabilir. Yinede göz çizdirmek askerliğe engel olur mu sorusuna yanıt şimdilik net bir cevap bulamamaktadır. Fakat sağlık alanındaki gelişmeler ile lazer yapılan gözde bir sorun çıkmayacağı askerlikte engel teşkil etmeyeceği düşünülmektedir.

En sağlıklı net sonucu ise sağlık kontrolündeki muayene sırasında alacağınız sağlık raporu vermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.