Jilet ve Dikiş İzi Polis Olmaya Engel Mi?

10.09.2020
A+
A-
Jilet ve Dikiş İzi Polis Olmaya Engel Mi?

Birden çok insanda ergenliğin getirdiği cahillik dolayısı ile jilet izi bulunurken kiminde de geçirdiği bir kaza sonucu dikiş izi bulunmaktadır. Peki polis olmak isteyen adaylarda bu izler engel teşkil eder mi?

Polislik başvurusu ve ön sağlık aşamasına gelindiğinde adayların vücutlarındaki izlere bakılmaktadır. Ön sağlık aşaması iç çamaşırı ile kaldığınız göz ile kontrolün yapıldığı aşamadır. Bu aşamayı başarı ile geçtiğiniz taktirde ise okula kayıt yaptırmaya hak kazanırsınız. Sonrasında ise intibak eğitimi esnasında alınması gereken asıl sağlık raporuna ayrıntılı olarak cildiye doktoru muayenesinden sonra karar verilir.

VÜCUTTAKİ JİLET İZİ POLİSLİĞE ENGEL Mİ?

Psikolojisi yerinde olan bir insan normal şartlarda kendine jilet atmaz. Bu bakış açısı düşünüldüğü için ise polislik sınavlarında elenme sebebi olabilmektedir.

 

VÜCUTTAKİ DİKİŞ İZİ POLİSLİĞE ENGEL Mİ?

Polislik alım şartlarındaki sağlık yönetmeliğinin maddelerine bakıldığında vücuttaki dikiş izleri ile ilgili herhangi bir tanım bulunmamaktadır. Maddelere bakıldığında ise, beş metre uzaklıktan bakıldığında eşgal belirleyen lezyonların öğrenci olmaya engel olduğu görülmektedir.

Dikiş izleri beş metreden dahi görülebilir biçimde ise elenme sebebidir. Diğer taraftan ise yazlık üniforma giyildiğinde altında kalan kısım olunan ameliyatın içeriğine göre komisyon tarafından sağlık raporu da göze alınarak sonuca ulaştırılır.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.