HİSAR O+ Sistemi’ne RF arayıcı başlıklı füze yeteneği eklendi

26.08.2023
A+
A-
HİSAR O+ Sistemi’ne RF arayıcı başlıklı füze yeteneği eklendi

Savunma Sanayii Başkanı Görgün, Türkiye’nin milli hava savunma füze sistemi HİSAR O+ sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Görgün, sisteme RF arayıcı başlıklı füze yeteneğinin eklenerek yakın ve uzak menzillerdeki hedeflerin başarıyla imha edildiğini belirtti. Milli imkanlarla geliştirilen HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi’ne yönelik kritik saha testleri başarıyla tamamlandı. SSB ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcilerinin katıldığı test faaliyetinde, yakın ve uzak menzillerdeki hedefler başarılı şekilde imha edildi.

SSB Başkanı Görgün, proje teslimatı kapsamında yaptığı değerlendirmede, HİSAR O+ sisteminin kendi bünyesinde katmanlı bir hava ve füze savunma yeteneği kazandığını ve güvenlik güçlerinin taktik kabiliyetini ve ateş gücünü üst düzeye taşıdığını ifade etti. Ayrıca, sınırların zorlandığı ve hava savunmada yüksek etkinliğe sahip ürünlerin sahaya çıkarıldığı bilgisini paylaştı. Görgün, projede emeği geçen ROKETSAN ve ASELSAN’a ve katkı sağlayan tüm alt yüklenici firmalara teşekkür etti.

HİSAR O+ Sistemi, farklı özellikteki füzelere birlikte kullanım yeteneği kazandırılarak sistemin başarımında artış sağlamaktadır. Bu sayede daha geniş bir hedef yelpazesine etkin bir şekilde müdahale edebilmektedir. Bu gelişme, Türkiye’nin hava savunma yeteneklerini daha da güçlendirmekte ve milli savunma sanayisindeki başarıları bir kez daha gözler önüne sermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.