KNDS ve Elbit Systems, EuroPULS Projesi İçin İş Birliği Yapıyor

14.09.2023
A+
A-
KNDS ve Elbit Systems, EuroPULS Projesi İçin İş Birliği Yapıyor

Almanya ve İsrail, çoklu roketatar teknolojisinde güçlerini birleştirmek için bir araya geliyor.

KNDS ve Elbit Systems arasında EuroPULS projesi için yapılan iş birliği anlaşması, topçu roket sistemlerine olan artan ihtiyacı karşılamayı amaçlamaktadır.

İki şirket arasında imzalanan mutabakat zaptı sonrası yapılan anlaşma, EuroPULS adlı yeni nesil roket topçu sistemi için stratejik bir iş birliğini resmileştirmektedir.

1694694224947

EuroPULS projesi, KNDS ve Elbit Systems Land’in yeteneklerinin birleşmesiyle oluşturulmuştur.

Elbit PULS roket topçu sistemi, KNDS’nin Avrupa’daki benzersiz yeteneklerini kullanarak esnek EuroPULS sistemi haline dönüştürülmektedir.Dönüşüm sürecinde, KNDS’nin modüler atış kontrol sistemi ve Elbit’in fırlatıcısının modüler mimarisi önemli bir rol oynamaktadır.

EuroPULS, herhangi bir hareketlilik platformundan roketleri kesin doğruluk ve güvenlikle ateşleyebilen, ölçeklenebilir ve esnek bir topçu sistemidir. Ayrıca EuroPULS sistemi, Elbit’in hassas güdümlü ve eğitim roket topçu mühimmatlarını herhangi bir hareketlilik platformundan ateşleme yeteneğine sahiptir. Bu sayede kullanıcı, operasyonel gereksinimlere en uygun eylem araçlarını seçebilir ve potansiyel mühimmat darboğazlarından kaçınabilir.

İş birliği anlaşması, şirketler arasında güçlü bir iş birliği ve sinerji sağlamanın yanı sıra, yerel üretim imkanı, teknoloji aktarımı ve sistem entegrasyon yetenekleri sunarak Alman ve Avrupa atış kontrol sistemlerine entegrasyonu desteklemektedir.

PULS, müşterilere modern muharebe alanlarının gereksinimlerine uygun otonom bir çoklu roketatar sistemi sunmaktadır. Bu çok amaçlı roketatar sistemi, her biri belirli bir roket türü için uyarlanmış iki özel PODS içermektedir. PULS roketatar sistemi, 122mm ve 160mm Accular roketlerini, EXTRA roketlerini ve Predator Hawk füzelerini ateşleyebilme yeteneğine sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.