Köpek Eğitim Polisi Nasıl Olunur?

28.11.2020
A+
A-
Köpek Eğitim Polisi Nasıl Olunur?

Köpekler biz insanların en yakın ve sadık dostu olmalarının dışında polisimize ve diğer tüm kolluk kuvvetlerimize yardımcı olabilmektedirler.

Bu özel köpekler, köpek eğitimi için görevlendirilmiş polis memurlarından ise eğitim almaktadırlar. Köpekleri seven ve onlarla zaman geçirmek isteyen kişiler için bu meslek tam bir biçilmiş kaftan haline gelmektedir.

KÖPEK EĞİTİM POLİSİ KİMDİR?

Köpek eğitim polisleri, seçilmiş olan köpeklere temel el işaretlerini ve sahip olması gereken polis becerilerini öğretene kişilerdir.  Verilen eğitimler şu şekildedir:

  • Patlayıcıları tespit etme,
  • Suçluları takip etme ardından yakalama,
  • Eğitmenlerini ve görev aldığı gruptaki memurları koruma.

Sonuç olarak bir köpek eğitim polisi köpeğe bir komuta verildiğinde nasıl tepki vermesi gerektiğini, verdiği görevleri nasıl yerine getirmesi gerektiğini ve K9 olarak adlandırdığımız köpeklerin insanları tanımasını ve seslerini anlamasını öğretir.

KÖPEK EĞİTİM POLİSİ NE KADAR MAAŞ ALIR?

Bu meslekte alacağınız maaşlar deneyim yıllarınıza, görev yaptığınız konuma ve görev esnasında kazandığınız sertifikalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

K9 EĞİTMENİ OLMAK İÇİN NE GEREKLİDİR?

Öncelikle bir köpek eğitim polisi olmak için polis okullarından birinden mezun olmanız ve polis memuru olarak göreve başlamanız gerekmektedir. Aynı zamanda iki yıl süren devriye deneyimini de tamamlamanız gerekmektedir.

POLİS KÖPEĞİ YETİŞTİRME SÜRESİ NE KADARDIR?

Aslına bakarsanız bazı eğiticiler yavru köpekleri daha altı haftalık olduğunda eğitmeye başlar.

K9 köpekleri için ise ilk devriye eğitimleri birkaç hafta sürmektedir. Köpek narkotikte veya patlayıcı okulunda olacaksa üç ile dört hafta arasında sürmektedir. Daha sonrasında ise sürekli olarak alıştırma ve antrenman yapılmaktadır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.