Polis Renk Körlüğü Testi

28.11.2020
A+
A-
Polis Renk Körlüğü Testi

Polis Renk Körlüğü Testi

Her kurum için en çok merak edilen sorulardan birisi renk körü olan birisi askeriye veya polisliğe veya Bekçi’liğe  gidebilirmi sorusudur.  Biliyorsunuz ki renk körlüğü sorun olduğunu bazı Devlet kurumlarında renk körü testi yapılıyor ve uygun olmayan adaylar eleniyor.

Adaylarda Renk Körlüğü Önemli mi

Her ne kadar bazı memur kesimlerinde renk körü sıkıntı olmazdan girebilirken Bazı devlet kurumlarında gerçekten önemli yeri vardır. Bununla ilgili madde dahi mevcuttur.  Öncelikle  askeriye , Polislik Yada diğer yenilerde alımları başlayan bekçi alımlarında dahi renk körlüğü testlerine tabi tutuluyor adaylar.

Renk körlüğü Bu saydığımız 3 kurumda çok ciddi sorunları geçmişte sorunlar getirdiğinden dolayı Böyle bir kanun getirilerek  renk körü olan adaylar direk elenme sebebi oluyor.

Eğer ki Sizde askeriye yada polisliğe gitmek istiyorsanız en basitinden sizler için hazırladığımız renk körlüğü testini çözüp var mı yok mu onu öğrenebilir bu sayede içiniz rahat bir şekilde sınavlarına ve mülakatlarına gidebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Sizler için Hazırladığımız bazı  test aşamaları vardır. Aşağıda paylaştığımız resimlerde resimlerin içindeki sayıları nasıl gördüğünüzü yada görebiliyor musunuz resim içindeki sayıları görerek kendinizi test edebilirsiniz.

renk-koru-3

Yukarıda resimde KIRMIZI -YEŞİL Renk körü olanlar sayıyı  – 5 – olarak görürler. Normal görenler ise  – 3 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk-koru-5.

Yukarıda resimde  Normal görenler  – 5 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk-koru-6

Yukarıda resimde  Normal görenler ise  – 6 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk körlüğü 7

Yukarıda resimde  Normal görenler ise  – 7 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk körlügü testi

Yukarıda ki Resimde Kırmızı – Yeşil görenler 5 Görürler. Normal görenler ise Hiç bir sayı görmezler.

renk körü 42

Yukarıdaki Resimde Renk Körü olanlar 2 ve 4 olarak görürler. Normal görenler ise 42 olarak görürler.

renk körü 12

Renk körü ve normal Görenler 12 olarak görecektir. Resimdeki Sayıyı.

renk körü 8

Yukarıda  ki Resimde Kırmızı – Yeşil renk körü olanlar Sayıyı – 3 olarak görecektir. normal görenler ise 8 olarak görecektir.

Bu aşamaya kadar herhangi bir teste takılmadıysanız tebrikler renk körlüğü testini geçmişsinizdir.   Renk körlüğü yoktur rahatlıkla sınavlarına ve mülakatlara gidebilir. Gönül Rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Teste takılanlar için maalesef renk körü çıktınız maalesef. Gitseniz dahi oradaki ön mülakatlarda takılıp elenebilir. onca yol ve uğraşlarınız boşa gitmiş olacaktır. Aklınıza Takılan sorular varsa Soru gönder kısmından yada Yorum atma kısmından bizlere soru sorarak aklınızdaki soru işaretlerini kaldıralım.

Başka bir arkadaşın da faydalanmasını istiyorsanız bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu teste girmeleri iyi olacaktır. bu sayede onlarda renk körlüğü var mı ? yok mu ? öğrenmiş olacaklar sizler sayesinde.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. berk dedi ki:

  Ben hepsini görüyorum fakat bazenleri rakamlar karışabliyor 2. defa baktığım zaman görüyorum renk körü müyüm değil miyim anlamadım

  1. admin dedi ki:

   Göz dereceniz bozuktur herhalde ne göremiyor olabilirsiniz başka testlere bakmanızı öneririm.

   1. berk dedi ki:

    Baktım çok şükür renk körü değilim. Teşekkür ederim.

 2. Mahmut dedi ki:

  Merhaba ben bunları hepsini bildim ama YouTube dekiklerini bilemedim renk körümüyüm yani kısmı renk körümüyüm bunları hepsini bildim?