Kunduracı Göğsü Askerliğe Engel Olur Mu?

16.09.2020
A+
A-
Kunduracı Göğsü Askerliğe Engel Olur Mu?

 

Asker alımlarında adayların Türk Silahlı Kuvvetler için uygun olup olmadığına bakılması önemlidir. Bunun için ise ilk öncelikle alımlarda ön sağlık muayenesi yapılır ve sağlık raporu istenir. Yapılan tüm işlemler Sağlık Yönetmeliği esas alınarak yapılmaktadır. Askerliğe öğrenci alımlarında ise sağlık yönetmeliğinin sadece A bendi geçerliliğini korumaktadır. Diğer bölümlerle geçmeniz halinde elenmiş sayılırsınız. Çok rastlanmayan ama her zaman merak edilen sorulardan olan kunduracı göğsü konusu asker adaylarının cevabını beklediği konular arasında yerini son zamanlarda aldı.

Asker alımlarında yapılan sağlık muayenesi sonucunda en net sonuçlara uzman hekim nazarında bakılarak elde ediliyor. Ama eğer kunduracı göğsü probleminiz ileri seviyeye taşınmadıysa bir sorun teşkil etmemektedir.

Asker adaylarının uzun süre ayakta durmasına engel olmayan, bel ya da bacak ağrısı yapmayan ve sadece radyolojik olarak saptanan tek seviyede ki problemleri hava okulları hariç kabul görür.

Tüm bu bahsi geçen konular tekrardan uzaman hekim kontrolünde yapılacak olan muayene sonucunda sonuç vermektedir.

KUNDURACI GÖĞSÜ NASIL OLUR?

Göğüs duvarında oluşan bir şekil bozukluğuna verilen addır. Bu problemde göğüs duvarının içine doğru çökmesi söz konusu olur. Kişinin iman tahtası ve göğüs duvarı içine doğru çökmüş haldedir.

Sebebi hakkında kesin bir hüküm bulunmamaktadır. Fakat erkeklerde daha sık rastlanmaktadır. Hastaların çoğunda ise aileden gelme olduğu bilinmektedir. Hastalığın derecesi ise kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mustafa dedi ki:

    ben ameliyatini oldum suan meslekteyim sonraki raporda sikinti olurmu kunduraci gogsu ameliyati 2 platin var gogsumde