OSTİM Teknik Üniversitesi Desteğiyle Geliştirilen BOĞAY İhracat İçin Hazır

21.09.2023
A+
A-
OSTİM Teknik Üniversitesi Desteğiyle Geliştirilen BOĞAY İhracat İçin Hazır

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Türkiye’de üretilen yerli traktör BOĞAY’ın ihraç edilmek üzere hazırlanan modellerini OSTİM Teknik Üniversitesi tesislerinde inceledi.

Orhan Aydın, üreticileri tebrik ederek, traktörlerin bir an önce kullanıcılarla buluşması gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin tarım sektöründe yerli ve güçlü makineler üretmesinin önemine dikkat çekti.

BOĞAY traktörünün tasarımını ve üretimini gerçekleştiren Mühendis Dr. (PhD) Yusuf Uzun, Rüstem Kaderoğlu ve üretim ortağı TEGAS Metal Kurucu Ahmet Murat, traktör ve tarım ekipmanları hakkında Orhan Aydın’a detaylı bilgi verdi. BOĞAY’ın yüksek performansı ve dayanıklılığı sayesinde tarım işletmelerine büyük fayda sağlayacağı vurgulandı.

OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Makine Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu ve OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan da Orhan Aydın’a eşlik ederek, BOĞAY traktörünün üretim süreci ve teknik özellikleri hakkında bilgi verdiler. Yerli üretimin teşvik edilmesi ve tarım sektörünün güçlenmesi için yapılan bu çalışmanın önemine vurgu yaptılar.

BOĞAY traktörü, geçtiğimiz yıl düzenlenen TEKNOFEST Ankara’da da büyük ilgi görmüş ve büyük beğeni toplamıştı. Yerli ve milli tarım makineleri üretiminin Türkiye’nin teknolojik ilerlemesinde önemli bir adım olduğu vurgulanmıştı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.