Polislik Dış Görevde Ek Ücret Verilir Mi

19.10.2019
A+
A-
Polislik Dış Görevde Ek Ücret Verilir Mi

Polis memurluğu çalışanları mesleğin getirdiği problemler dışında farklı meselelerden dolayı da sıkıntılar yaşayabiliyor. Bunların içerisinde şark görevleri ile birlikte dış görevler de bulunmakta. Dış görevlerde polis memurları eski görev bölgelerinden farklı olarak geçici bir süre ile başka bir görev bölgesine gönderiliyorlar. Bu görevler polis memurlarına istekleri dışında verilmekte ve polis memurlarının bu görevlere itiraz hakkı bulunmamakta. Bu görevler polis memurlarına geçici olarak gittikleri görev bölgelerinde barınma gibi ek ücretler oluşturduğu için memurlar sıkıntılar yaşamakta. Bu durumda polis memurlarının akıllarında polislik dış görevde ek ücret verilir mi sorusu gelmekte. Bunun dışında bu ücretlerin veriliş süresi ve miktarı da memurların akıllarında bulunan sorulardan. Bunu belirleyen bazı etkenler bulunmakta. Bu etkenlerin başında görev bölgeniz ve süreniz gelmekte.

Polislik Dış Görev Zorunlu Mudur?

 

Bu sorunun cevabı maalesef ki evet. Polis memurları zorunlu bir şekilde ihtiyaç bölgelerine gönderiliyor. Bu görev kararını Emniyet Genel Müdürlüğü veriyor ve ilgili il, ilçe müdürlükleri ile iletişim kurarak ilgili kişiye haber gönderiliyor.

Polislik Dış Görevde Ek Ücret Verilir Mi

Polis Memurlarına Dış Görevde Ek Ücret Veriliyor Mu?

 

Geçici olarak göreve atamanız yapıldığı içindış görevde ek ücret verilecektir. Verilen ücretin miktarı ise görev belgisinin türüne, görev süresine göre değişecektir. Ücret kişilerin maaşlarına günlük olarak yansıyacaktır. Ay sonunda ise kişiye toplu olarak ödeme yapılacaktır.

Dış Görev Ücreti Miktarı?

 

Dış görevde alınan ücret değişiklik göstermektedir. Eğer pek olay olmayan sakin şehirlerde görev alınıyorsa bu ücret günlük 30 ila 35 TL civarlarında olacaktır. Eğer terör olaylarının sık olarak yaklaştığı daha tehlikeli bölgelerde görev yapılıyorsa bu ücrette artış olacaktır.

Dış Görev Ek Ücreti Ne Kadar Süre Verilmektedir?

 

Dış görev süresi gerekliliğe göre 1 ay veya daha fazla olabilmektedir.  Ek ücret ise 3 ay şeklinde ardı ardına kesintisiz olarak verilmektedir. 3 aydan fazla süre ile dış görev yapan memurlara ise daha fazla ek ücret verilmez. Bu süreden sonra kişinin dış görevi ücretsiz olarak kabul edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.